03.07.2009 - Sex a vztahy

10 konverzačních témat na rande

Konečně jste našli odvahu požádat jí o schůzku a ona kupodivu souhlasila. O čem se s ní ale celou dobu bavit, aby si u vás neudělala poznámku: "zoufale nudný"?

10. Vyhýbejte se minulosti


Pokud se nehodláte definitivně znemožnit, zapomeňte na vyptávání se na její bývalé. Do té doby, než o tom začne mluvit ona sama, jsou pro vás tyto témata naprosté tabu. Ať už jí zranil, nebo k němu stále něco cítí, mluvení o něm spustí stavidla dokonalého průšvihu.

9. Sourozenci


Naprosto bezpečné téma představuje konverzace o jejích sourozencích (pokud tedy nebude oplzle slintat nad fotkou její sexy sestry). Na rodiče se jí raději neptejte; nikdy nemůžete vědět, jestli se obzvlášť hnusným způsobem nerozvedli, a nepřivoláte jí depresivní vzpomínky. Nicméně se sourozenci se obvykle pojí pozitivní emoce a navíc tak projevíte zájem o její rodinné zázemí.

8. Cestování


Chcete ji okouzlit a dát jí prostor? Zeptejte se jí na zajímavá místa, která navštívila, cestování, poslední dovolenou, nebo na to, kam by se chtěla v budoucnu podívat. Jednak jí tak dáte možnost pochlubit se, umožníte jí mluvit o jejích snech a navíc možná zjistíte, že máte společné cíle a zkušenosti.

7. Jídlo a pití


Sice jde o zoufale profláklé téma, ale pořád spolehlivě funguje. Když spolu sedíte v restauraci, je víc než přirozené, že se budete zajímat o to, jaké jídlo a pití má ráda. Navíc pokud zjistíte, že preferujete podobná jídla, máte o další konverzaci postaráno. Bonusem je skutečnost, že jde o naprosto bezpečné téma, ve kterém se nedá šlápnout vedle.

6. Vzdělání


Zajímejte se o to, jakou školu vystudovala, proč si vybrala zrovna tento obor, jak se jí ve škole líbilo, jací tam chodili lidé... Téma vzdělání je prakticky nevyčerpatelné a vystačíte s ním velmi dlouho. Plynule na něj můžete navázat a ohřát si i svoje historky ze školní minulosti.

5. Její práce


Na hovor o škole můžete elegantně navázat konverzací o jejím zaměstnání. Jde také o poměrně bezpečné téma, které jí umožní zanadávat si na šéfa, nebo se rozpovídat o tom, co jí v práci baví a zajímá.

4. Její přátelé


Zeptejte se jí na její přátele. I když je neznáte, každá žena s radostí odvykládá historky týkající se jejích kamarádek (zvlášť jedná-li se o zlomyslnosti, nebo o akce, které absolvovaly společně). Buďte gentleman a vyptávejte se na detaily, povzbuzujte jí ve vyprávění a pokuste se odhadnout, na kterých místech příběhu očekává váš smích.

3. Koníčky a volný čas


Jezdí na kolečkových bruslích, sbírá motýly, tančí, nebo vyšívá? Jak je na tom se sporty? Jakou hudbu poslouchá? Naprosto neutrální otázky, kterými dokážete svůj zájem a získáte materiál pro další rozvinutí hovoru.

2. Poslední víkend


Udělejte si představu, jak vypadá její každodenní život (a jak by vypadal váš, kdybyste s ní náhodou zůstal). Zeptejte se, jak trávila minulý víkend a co má v plánu víkend příští. Navíc v ní tak vzbudíte dojem, že byste v budoucnu chtěli strávit víkend s ní.

1. Dětská přání


Tímhle konverzačním tématem si u ní skutečně šplhnete. Každý člověk rád vzpomíná na to, čím chtěl jako dítě být, s jakými hračkami si rád hrál, jací byli jeho kamarádi, průšvihy a podobně. Sentimentální struna dětství se na rande vždy hodí.
Autor: - Jan Vácha -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 0)
 
 
Vyhledávání
Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.