02.07.2009 - Peníze a práce

10 poznávacích znamení baťůžkářů

Baťůžkáři jsou naprosto zvláštním druhem cestovatelů. Podle těchto znaků je poznáte na několik kilometrů.

Baťůžkáři jsou zvláštním živočišným druhem. Cestují na dlouhé vzdálenosti s vynaložením minimálních prostředků. Poznáte je na dálku a nejspíš jim budete závidět:

1. Cestují s minimem zavazadel


Pravověrný baťůžkář nikdy nezaplatí peníze navíc za nadměrné zavazadlo. Navíc si je vědom toho, že každý kilogram navíc bude muset nosit na zádech při honu za nejlevnějším ubytováním či v hromadné dopravě. Každé zavazadlo ztěžuje pohyblivost a dá vám nálepku turisty. A turisté jsou vždy první na řadě při potenciálním okradení či "natažení." Čím méně zavazadel, tím menší problémy.

2. Hledají věci zadarmo


Baťůžkáři převádějí do praxe heslo, že nejlepší věci v životě jsou zadarmo. Dokáží si najít celou řadu aktivit, za které se nemusí platit. Místo nudných galerií s drahým vstupným si prohlížejí volně přístupné výstavy a vychutnávají si produkci pouličních muzikantů. Nestydí se zeptat se na možnosti slev a uplatnit je.

3. Hledají levné jízdenky


Typickým dopravním prostředkem baťůžkářů jsou vlaky, které je přepraví až do středu města za málo peněz. Navíc hledají výhodné jízdenky a slevy. V řadě měst například existuje možnost koupit si časově omezenou jízdenku hromadné dopravy, která vyjde mnohem levněji než nákup několika jednotlivých jízdenek.

4. Navštěvují drahé destinace mimo sezónu


Jen málo návštěvníků si troufne vyrazit do Paříže v lednu. Ale pro baťůžkáře to není problém. Ostatně pokud chcete nakupovat nebo brouzdat po Louvru, je úplně jedno, jaké je venku počasí. S návratem vysokých teplot a slunce se totiž vrátí zpátky i vysoké ceny.

5. Kupují letenky v předstihu


Baťůžkáři si nemohou dovolit utratit horentní částky za letenky. Nakupují proto v akcích, které mají aerolinky v průběhu roku (Valentýn, Vánoce apod.). Vědí také, že čím časnější rezervaci letenek udělají, tím levnější letenky budou.

6. Navštěvují levné destinace


Baťůžkáři nestojí o mačkaní na přecpaných plážích, kde za láhev vody zaplatíte tolik jako běžně za víno. Vybírají si destinace s nízkými cenami. Ví například, že v zemích východní Evropy, či některých asijských destinacích objeví spoustu zajímavých atrakcí za zlomkovou cenu.

7. Plánují chytře


Proč platit další zbytečné peníze za noc v hotelu a ztrácet čas překonáváním dlouhých vzdáleností, když můžete strávit noc ve vlaku, v letadle či na letišti. Baťůžkáři dokáží chytrým plánováním získat čas i peníze navíc.
Autor: - Karel Horký -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 2)
22.02. 09:04 Julda | Batuzkari RULEZ,ale lepe bez batohu uplne
Nejlepsi je jezdit uplne bez batohu, to nikdo nepozna, jestl
 
 
Vyhledávání
Nejdiskutovanější

Databáze je prázdná!

Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.