13.07.2009 - Sex a vztahy

15 sekund, které rozhodnou o osudu vaší lásky

O tom, jestli ho zaujmete a budete přitahovat rozhoduje prvních patnáct vteřin poté, co se uvidíte poprvé. Co hraje při prvním setkání největší roli?

1. Jak jste sebejistá


V první vteřině si muž všimne vašeho postoje, zda držíte hlavu zpříma, udržujete oční kontakt. Pokud ano, působíte sebejistým dojmem, který je pro muže přitažlivý. Na ušlápnuté chudinky není nikdo zvědavý.

2. Jestli budete dobrá matka


Muži jsou od přírody naprogramováni, aby byli schopni na první pohled podvědomě odhadnout, jak je to s ženinou plodností. Vědci dokázali, že v prvních okamžicích muži hodnotí poměr boků a pasu, který napovídá, jestli je žena plodná či nikoli.

3. Jaký bude sex s vámi


Pokud jste neupravená a nepořádně oblečená, dáváte tak bezděky najevo, že vám na sobě nezáleží. Muži si neupravený a ušmudlaný vzhled automaticky překládají, že vás nebude bavit ani sex a erotické zážitky s vámi nebudou stát za nic.

4. Jestli jste nezávislá


Nebojíte se obléci si šaty, když všichni ostatní vyráží v džínách? Dáváte tak najevo, že jste osobnost s vlastním názorem a to je pro muže vždy přitažlivé.

5. Jestli jste zdravá


Je dokázáno, že lidé bezděčně posuzují, jak je obličej druhých symetrický. Čím symetričtější je, tím přitažlivější je pro ostatní. Vypovídá totiž o kvalitní genetické výbavě.

6. Příliš velká údržba


Vyumělkovaný vzhled s nánosy make-upu, nepřirozeně vytrhaným obočím a umělými řasami vám ublíží stejně jako ušmudlaná vizáž.

7. Jakou práci děláte


Podle jedné teorie muži odhadují podle účesu, jaké postavení žena zastává. Například krátký či polodlouhý upravený sestřih nosí prý častěji ženy pracující ve finančnictví, právech, HR, či obchodu. Výrazný barva vlasů přísluší kreativním profesím. Vlasy svázané do ohonu jsou zase typické pro zaměstnání s velkou zodpovědností, jako jsou kupříkladu doktorky, či učitelky.

8. Jak voníte


Vůně ženy je pro muže velmi důležitá. Nepodceňujte sílu deodorantů a parfémů. Jejich absence pohřbí váš vztah ještě dřív, než stihl začít.

9. Jak jste finančně náročná


Muži samozřejmě nemají ponětí o tom, jestli vaše značková kabelka pochází z letošní kolekce nebo z výprodeje. Mají však dobré instinkty a podvědomě dokáží odhadnout, kolik peněz investujete do péče o sobe. Pokud jste příliš okázalá, můžete je zastrašit, protože získají dojem, že vás nebudou schopni materiálně zajistit.

10. Jestli je dokážete vzrušit


Vaše chůze, držení těla a další neverbální signály slouží mužům jako spolehlivý indikátor, jestli je budete vzrušovat i v posteli.

11. Jestli jste afektovaná


Pokud na každou otázku odpovídáte ve stylu: "Ó můj bože." "Jéééé, to je super." "Věřil bys tomu?" zaděláváte si na problém. Afektované ženy probouzejí ve většině mužů nefalšovaný odpor. Mírněte se ve svých projevech, ať objekt svého zájmu nevyplašíte.

12. Jak jste sympatická


Čím usměvavějším a pohodovějším dojmem působíte, tím spíš muže zaujmete hned v prvních vteřinách vašeho setkání. Soustřeďte se na to, abyste se co nejvíc usmívala.

13. Jestli jste pozitivní


S četností úsměvů se pojí i optimistické vyznění obecně. Jestliže si hned v prvních okamžicích začnete stěžovat na počasí, práci, šéfa, rodinu, politiku, ztratíte cenné body. S fňukající pesimistkou se jen málokomu chce ztrácet čas.

14. Jestli vás přemluví k pokračování


Muži dokáží během několika sekund odhadnout z vaší neverbální řeči, jestli jsou vám sympatičtí a má vůbec cenu zvát vás na schůzku. Podle toho, v jaké vzdálenosti od něj stojíte, jak se k němu nakláníte, jestli ho stejnou měrou posloucháte i mluvíte.

15. Zda ovolujete


Podle vědců z univerzity v Newcastlu vysílají ženy během ovulace jasné signály, že jsou připraveny počít dítě. Mění se výška jejich hlasu i tělesná vůně. Během ovulace jsou tak ženy pro muže přitažlivější než jindy.

(Převzato z magazínu Glamour)
Autor: - Tereza Málková -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 0)
 
 
Vyhledávání
Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.