12.06.2009 - Životní styl

8 chyb, které muži dělají v módě

Možná netrávíte hodiny času před zrcadlem jako ženy, to ale neznamená, že vám na vzhledu záleží méně. Právě proto se vám bude hodit přehled největších chyb, které muži v souvislosti se stylem dělají.

1. Příliš mnoho barev


Ve snaze držet krok s nejnovější módou muži často překombinují barvy svého oblečení. Zvolte si vždy jen jednu výraznou barvu, která bude určovat styl vašeho aktuálního modelu. Například pokud máte oranžový svetr, všechny ostatní části oblečení by měly být v neutrálních barvách.

2. Příliš mnoho vzorů


Pokud zkombinujete příliš mnoho vzorů, nebudete působit světovým dojmem, jak možná doufáte, ale spíš jako parodie havajského playboye.

3. Špatná kombinace materiálů


Možná máte pocit, že když si vyberete barevně odpovídající kalhoty a košili, nemůžete nic pokazit. Když si ale vyrazíte v manšetrákách zkombinovaných s letní rozhalenkou, je vám barevné sladění k ničemu.

4. Příliš dlouho/krátké kalhoty


Než si koupíte nové kalhoty nebo jeansy, vždy je pečlivě vyzkoušejte. Nevhodná délka zničí i ten nejpůsobivější model. Plátěné kalhoty by měly vždy končit na začátku podpatku. Jeansy mohou být o něco delší a mohou překrývat podpatek. Každý centimetr navíc je už příliš.

5. Příliš vysoký pas


Pokud máte krátký trup a dlouhé nohy, noste kalhoty s nízkým pasem a vybírejte modely s postranními kapsami, nikoli s kapsami vpředu.

6. Špatná velikost košile


Pokud je košile příliš velká, budete vypadat jako buran, který musí chodit s vykasanými rukávy. Stejně uboze budete vypadat v o číslo menším modelu, protože se vám při každém pohybu bude na zádech napínat a šponovat.

7. Předimenzovaný vršek


Možná máte fantastické bicepsy, to však není důvod nacpat je do zářivě barevného obtaženého trička. Předimenzovaný vršek těla vám sice možná přitáhne pozornost, ale rozhodně nepůjde o pozornost kladnou.

8. Ponožky se sandály


Nejhorší prohřešek, kterého se můžete dopustit. Koupili jste si sandály? Potom zapomeňte na ponožky. Obstojí ani argument, že vám pásky odírají nohy. Pokud nejste schopni nosit sandály naboso, kupte si letní polobotky. Ponožky v sandálech jsou zkrátka netolerovatelným módním faux pas.
Autor: - Jana Majerová -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 0)
 
 
Vyhledávání
Nejdiskutovanější

Databáze je prázdná!

Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.