14.09.2017 - Životní styl

Co pomáhá na studené končetiny

Ačkoliv se říká, studené ruce ? vřelé srdce, nejsou studené končetiny ničím příjemným. Obzvlášť v zimě, kdy se člověk ne a ne zahřát, balí se do huňatých dek a popíjí horký čaj ve snaze zahřát ruce a nohy.

Zdroj: Studené končetiny

Na vině může být nesprávné prokrvení, špatný krevní a lymfatický oběh, cévní poruchy, potíže se štítnou žlázou, revmatoidní artritida a další. Většinou je však problém mnohem méně nebezpečný a hlavně řešitelný - nedostatek pohybu. Jestliže i vás trápí studené ruce a nohy, pak si přečtěte naše rady, co na to pomáhá.

Rozcvička

 

To, že máte ruce a nohy studené jako led, může souviset s nedostatkem pohybu. Díky tomu nejsou končetiny dostatečně prokrvené. Nemusíte si hned nazout botasky a jít běhat, Stačí jednoduché cviky z pohodlí domova, jež pomohou rozproudit krev. Kružte rukama, nohama, ohýbejte a narovnávejte prsty, stoupejte si na špičky.

Masáž a koupel

 

Mimo cvičení pomáhá ruce a nohy rozmasírovat. Dopřejte si nejdříve teplou lázeň speciálně na ruce či nohy, případně i celého těla a nezapomeňte na masáž. Ta pomůže rozproudit krev v žilách, pak se osušte a navlékněte si teplé ponožky. Do koupele si přidejte nějaký olej, který masáž i proudění krve podpoří.

Ginko biloba

 

Jedním z osvědčených přírodních pomocníků proti studeným končetinám je ginko biloba. Dokáže rozšířit krevní kapiláry a zlepšuje průchodnost cév. Podporuje krevní oběh v těle. K dostání je téměř v každé lékárně ve formě doplňků stravy.

Střídání teplé a studené vody

 

Další možností jak si pomoci je střídání teplé a studené vody během sprchování, protože to zvyšuje prokrvení končetin. Mimo to můžete zkusit i pobyt v sauně. Sauna má blahodárný přínos na lidské zdraví a nejenže zahřeje, ale stimuluje krevní oběh. Zde se rovněž střídá pobyt v teple se studenou sprchou.

Autor: - Redakce -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 0)
 
 
Vyhledávání
Nejdiskutovanější

Databáze je prázdná!

Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.