11.05.2017 - Životní styl

Co v těhotenství dělat můžete a co ne

Každá nastávající maminka určitě potvrdí, že je těhotenství úžasné období, přestože sebou přináší i nějaké to trápení. Ať už jde o hormonální bouři, citlivost, nevolnosti, náladovost nebo únavu či nepohodlí. Během těhotenství rostou nároky na psychiku i fyzickou stránku maminky. V těhotenství existují věci, kterých se musí žena vzdát, ale i věci, které se naopak doporučují.

Zdroj: Těhotenství

Žádné diety

 

V době těhotenství rozhodně nedržte žádné redukční diety. Strava, kterou matka během těhotenství přijímá, má vliv na DNA dítěte. Například plod, kterému se dostává málo cukrů, ze kterých čerpá energii, může v důsledku toho upravit svůj systém látkové přeměny. Jeho tělo bude do zásoby ukládat poté více tuků, ze kterých lze čerpat energii, až nebude mít dostatek živin. Kvalitní strava v těhotenství je velmi důležitá.

Nepijte alkohol

 

Nikdy nekonzumujte alkohol s výjimkou malého množství kvalitního vína či piva příležitostně. Konzumace alkoholu skýtá u nastávající maminky pro plod nebezpečí, protože alkohol se skrze placentu dostává do krevního oběhu plodu a jeho malá a stále nevyvinutá játra alkohol odbourávají déle než u dospělého jedince.

Pozor na léky

 

Vyvarujte se samovolného užívání volně prodejných léků, ať už jde o léky na horečku a nachlazení. Vždy pečlivě čtěte příbalový leták a poraďte se o vhodnosti přípravku s lékařem.

Jezte zdravě a pravidelně

 

Soustřeďte se na kvalitní potraviny, jezte zdravě a pravidelně. Snažte se přijímat dostatek vlákniny - zamezuje to zácpě, která potrápí nejednu nastávající maminku. Po poradě s lékařem lze zařadit i některé potravinové doplňky.

Sportujte

 

Pohybu se v těhotenství rozhodně vzdávat nemusíte. Naopak sportovní aktivity jsou vítány. Samozřejmě takové, které neohrožují dítě ani matku. Lepší fyzička znamená lépe zvládnuté těhotenství. Zaměřte se na cvičení pro těhotné a procházky na čerstvém vzduchu.

Autor: - Redakce -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 0)
 
 
Vyhledávání
Nejdiskutovanější

Databáze je prázdná!

Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.