13.11.2017 - Životní styl

Jak cvičit a mít výsledky?

To by si přál úplně každý ? cvičit a mít výsledky. Většina lidí se spíš setkává s pravým opakem. Proč tomu tak je? Pokud chceme dosáhnout při cvičení nějakých výsledků je potřeba na samém začátku stanovit cíl. S cvičením je to jako se vším ostatním do čeho se člověk pustí. Ať už renovujete byt, podnikáte nebo se pouštíte do různých projektů. Důležité je vědět, čeho chci dosáhnout.

Zdroj: Cvičení

Stanovení cílů

 

Dnes je možné pustit se do jakéhokoliv sportu. Ať už je to běh, fitness, jóga, plavání. Klíčovým aspektem vedoucí k úspěšnému dokončení cíle je stanovení si dílčích úkolů. Úkolem číslo jedna je volba sportovní aktivity. Úkolem číslo dvě je zvolit si, čeho chci dosáhnout. Zda mi jde o sportovní výsledky, chci zhubnout, nabrat svalovou hmotu, zpevnit tělo apod. Jakmile mám v těchto otázkách jasno, mohu přikročit k dalšímu kroku.

Zdravý životní styl

 

Cvičení by samo o sobě nemělo příliš velký smysl, pokud se budeme nacpávat nezdravými jídly, pít sladké limonády, alkohol, kouřit, ponocovat. Ruku v ruce jde se sportováním i zdravý životní styl a stravování. Celý proces se odehrává v hlavě. Jde o komplexní změnu. Výsledky nelze očekávat, pokud nejsme schopni se tomuto faktu přizpůsobit.

Trpělivost

 

Říká se, že trpělivost přináší růže a ve sportu to platí dvojnásob. Pokud čekáte, že za měsíc či dva budete za hvězdy, pak jste na velkém omylu. Výsledky u cvičení se dají přirovnat k běhu na dlouhou trať. Samozřejmě malé výsledky tam budou, ale většinou je to proces na několik měsíců i let, podle stanovených cílů. Nicméně není kam spěchat, pokud jsme zvolili sport a nový životní styl za prioritu, budou postupně přicházet drobné změny, až jednoho dne v zrcadle uvidíte i změnu tak velkou, že vám i ostatním spadne čelist. Ale nebude to hned. Musíte vydržet a mít trpělivost.

Nepřestávat

 

Mimo trpělivosti se musíte obrnit ohromnou vnitřní sílou a sebedisciplínou. Počítejte s tím, že přijdou dny, kdy se vám sakra nebude chtít. Pokud překonáte sami sebe a svou lenost, můžete se nakonec těšit z výsledků.

Autor: - Redakce -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 0)
 
 
Vyhledávání
Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.