08.03.2017 - Životní styl

Jak se vyrovnat s cholerikem v domácnosti?

Temperament, chcete-li vzrušivost, tedy dispozice reagovat daným způsobem na okolí, byl předmětem zájmu už v dobách starověkého Řecka a ani v moderním světě není tento význam opomíjen. To, jak bude člověk v životě reagovat (jaký bude mít temperament) je do značné míry vrozená záležitost související s vývojem nervové soustavy a mozku.

Zdroj: Dosahování cílu

V rodové linii většinou nebývá těžké nalézt více jedinců s totožnými rysy temperamentu. Ten ovlivňuje dynamiku myšlení a konání jedince a rovněž jeho prožívání, intenzitu a hloubku emocí. Mezi procentuálně nejmenší, ale přitom nejsilnější skupinu patří právě cholerik.

Jaký je cholerik člověk?

 

Jsou vášniví, vznětliví a tvrdohlaví. Patří mezi rozené vůdce, jež rádi prosazují své cíle a vize. Neradi na někoho čekají, touží jít vpřed, jednat. Věří v úspěch a opravdu jen máloco je odradí, a pokud přeci jen občas neuspějí, oklepou se velmi rychle a vyrazí vstříc novým výzvám se stejně silnou vírou jako předtím. Žádná překážka není natolik velká, aby ji nezdolali. Jsou to lidé kurážní, odvážní, pracovití, nezdolní a optimisté. Dokážou dotahovat úspěšně projekty, které ostatní již dávno vzdali. Jejich entuziasmus bývá skutečně nakažlivý.

Cholerik je zkrátka zaměřený na úkoly, zodpovědný, rychlý, pevný, velkorysý a důsledný. Ovšem život s ním nebývá snadný. Občas mívá stavy, kterým nezabráníte, protože on si příčinu k dramatu najde vždycky. Jedná-li se opravdu o cholerika, nečekejte, že se někdy změní nebo nedej bože ho změníte vy. Jediné, co vám zbývá je vzít nohy na ramena nebo se s ním naučit žít.

Zvyk je železná košile

 

Jedna z mála rad, které fungují je naučit se s ním vycházet. Nečekejte, že ho předěláte. Milujete-li svého partnera cholerika, pak byste měli být tak trochu flegmatičtí, nechcete-li skončit v blázinci. Začněte si zvykat na jeho povahové vlastnosti a hledejte kompromisy.

Neberte si to osobně

 

Dostane-li cholerik záchvat vzteku, snažte se nebrat si nic z vyřčeného osobně, i když to lehké není. Hlavně mu neodporujte a nehádejte se, v tento okamžik to stejně nemá smysl. Naopak se snažte o zachování klidu.

Nedělejte mu publikum

 

Cholerici milují představení a potřebují minimálně jednoho diváka pro své drama. Dáte-li mu najevo zájem či naopak nesouhlas, bude to ještě horší a divadlo jen tak neskončí. Zkuste to prostě udýchat v klidu a pokoji, nedělat mu publikum. Prostě dělejte mrtvého brouka (nereagujte, nelamentujte, nenadávejte, držte své emoce pod kontrolou). Vydržte dokud se situace neuklidní.

Autor: - Redakce -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 0)
 
 
Vyhledávání
Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.