11.10.2017 - Životní styl

Jak si zabalit na zimní dovolenou

Plánujete zimní dovolenou a už teď přemýšlíte, kam všechno to oblečení vměstnat? Přeci jen dovolená v létě je krapet o něčem jiném. Stačí vám pár triček, šortek, jedna mikina, plátěné kalhoty, šaty či sukni a můžete vyrazit. Kdežto zimní dovolená zahrnuje mnohem více oblečení, které je navíc objemné.

Zdroj: Zimní dovolená

Mimo to velmi záleží, kal míříte. Není dovolená, jako dovolená. Někdo může mířit na týden do wellness a nevytáhnout celý týden paty z hotelu, druhý lyžovat, třetí se kochat krásami zasněženého městečka. Vždy vycházejte podle toho, kam a na jak dlouho míříte.

Dvakrát měř a jednou řež

 

Nejdříve si sepište seznam nejdůležitějšího oblečení a všeho, co si budete balit. Vyskládejte si to vedle zavazadla, ať vidíte, zda se vám to tam vejde. Spíš než dva svetry dejte přednost třem nátělníkům s dlouhým rukávem - zaberou méně místa. Do spodní části zavazadla skládejte vždy nejobjemnější věci, nahoru pak ty skladnější, menší kousky oděvů.

Chytré oblečení

 

Oděvy, ve kterých hodláte cestovat, by měly splňovat dvě podmínky: pohodlí a šmrnc. Nezapomínejte na vrstvení. Jednak při přestupování bývá zima, zatímco v čekárnách zase vedro. Proto je ideální mít na sobě několik vrstev, které lze podle potřeby oblékat či svlékat. Navíc si tím ušetříte místo v zavazadle. Hrubší a delší šálu, která vás uchrání před mrazem, využijete při cestování i namísto polštáře či deky.

Usnadněte si to

 

Chcete-li se na dovolené vystříhat pocitu, že nemáte nic vhodného na sebe, co k sobě ladí, pak si sbalte věci, které k sobě vzájemně barevně sedí. Vyberte si třeba dvě, maximálně tři barvy, které se doplňují. Může to být bílá, modrá a jiná vámi oblíbená barva. Další barevné tóny, které zvýrazní váš outfit, volte pouze v doplňcích. Takto vám odpadne starost s kombinováním a tím, že budete mít nutkání nacpat do kufru celý šatník, když máte jen omezené možnosti.

Autor: - Redakce -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 0)
 
 
Vyhledávání
Nejdiskutovanější

Databáze je prázdná!

Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.