25.02.2010 - Životní styl

Lámavé a roztřepené nehty: Jak na ně

Lámavé, roztřepené, slabé a křehké. Zapomeňte na problémy a konečně si užijte takové nehty, jaké vídáte v reklamách. Stačí k tomu jen několik jednoduchých triků.

Většina žen má alespoň někdy problém se suchým, lámavými, roztřepenými, či jinak poškozenými nehty. Ačkoli v některých případech jsou slabé nehty vrozené a ovlivněné dědičností, existuje celá řada způsobů, jak se můžete těmto problémům s nehty vyhnout, nebo zničené nehty vyléčit. Představujeme vám některé z nich:

Koupel v olivovém oleje


Slabým a lámavým nehtům prospěje koupel v olivovém oleji. První měsíc je máčejte v extra panenském olivovém oleji každý den po dobu deseti až patnácti minut. Potom opakujte tuto proceduru dvakrát týdně. Tímto levným a nenáročným způsobem nehty zpevníte, předejdete jejich lámání a štěpení.

Užívejte vhodný krém


Denně byste měla masírovat kůžičku kolem nehtů i nehty samotné kvalitním krémem s obsahem vitamínu E. Nejlepšího výsledku dosáhnete, když budete krém vtírat večer těsně před tím, než půjdete spát.

Rukavice při domácích pracích


Když myjete nádobí, uklízíte, nebo pracujete na zahradě, vždy si navlékejte rukavice. Čistící prostředky a saponáty jsou k nehtům velmi agresivní, vysušují je, oslabují a ony se potom snáze lámou a štěpí.

Zázračné potraviny


Zařaďte do svého jídelníčku co nejvíc potravin bohatých na biotin, jako jsou játra, vařená vejce, celozrnné potraviny, květák, či avokádo. Kromě jiných zdravotních přínosů vám biotin pomůže posílit slabé nehty a při regeneraci zničených nehtů.

Nepřetěžujte nehty


Nikdy nepoužívejte své nehty jako nástroje. Otevírání plechovek a podobné aktivity dělejte jinými nástroji než svými nehty. Mechanické poškození je jedním z nejčastějších problémů, se kterými se vaše nehty musí vypořádat.

Užívejte multivitamíny


Vitamíny jsou pro zdraví nehtů stěžejní a jejich užívání dokáže s nehty skutečné zázraky. Nedostatek vitamínu A, vitamínu C a vápníku zodpovídá za suché a lámavé nehty. Denní užívání multivitamínových doplňků či doplňků s obsahem vápníku vám pomůže zlepšit zdraví vašich nehtů.

Nepoužívejte odlakovač


Nepoužívejte odlakovač víc než jednou nebo dvakrát za měsíc. Nikdy přitom nepoužívejte odlakovače, které obsahují aceton, který nehty vysušuje a ničí.

Dopřejte jim masáž


Masírování nehtů stimuluje zásobení krví, nehty potom rostou delší a jsou silnější. Masírujte nehty krémem a používat přitom můžete i masážní rukavici.

Pitný režim


Dostatečné zásobení organismu vodou má mnoho zdravotních přínosů prakticky pro každou oblast vašeho těla, a tedy i pro vaše nehty. Dostatečný přísun tekutin pomáhá udržovat nehty hydratované, chrání je před vysušováním a poškozením.
Autor: - Eliška Dvořáková -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 2)
01.03. 16:50 BarcikM | :D
Dobrý den,<br /> také mě zarazil ten odlakovač... četla js
06.09. 11:58 Anette | Dobré rady
Dobrý den. Hezký článek, ale dost mě zarazila ta rada ohledn