30.04.2018 - Životní styl

Mýty a fakta o těhotenství

Stejně tak jako existuje spousta mýtů například kolem svateb, existují i mýty ohledně těhotenství. V dřívějších dobách jim ženy věřily. V dnešní moderní době už není důvod nechávat se některými zastrašit či ovlivnit. My si dnes prozradíme ty nejčastější babské povídačky.

Zdroj: Těhotenství

Kulaté bříško = holčička, špičaté bříško = chlapeček

 

Pokud by na tom bylo něco pravdy, nemuselo by se chodit na ultrazvuk a lékař by pohlaví dítěte poznal od pohledu. Tvar těhotenského bříška neovlivňuje v žádném případě to, zda to bude holka či kluk. Záleží na postavě ženy, poloze plodu a fakt, zda už někdy rodila. Maminky, které už někdy rodily, mají vyklenutější pánev. Přesto, že někdy se mamince se špičatým bříškem narodí chlapeček a naopak (s kulatým bříškem holčička), jde spíše o náhodu. Podle ní také vznikly tyto babské povídačky.

Těhotenství a věšení prádla

 

Existuje jedna taková pověra, která radí, že by těhotná žena neměla věšet prádlo ani záclony, protože hrozí, že se miminku omotá kolem krku pupeční šňůra. Věřte, že domácí práce s touto pověrou nijak nesouvisí. Pupeční šňůra se může plodu kolem krku obtočit proto, že je zkrátka dlouhá a miminko pohyblivé. Když se tak stane, porodník o tom maminku většinou ani neinformuje, aby ji neděsil.

Těhotná žena se nesmí leknout

 

Tvrdí se, že se těhotná žena nesmí leknout, jinak může plod ohrozit a způsobit mu vrozenou vadu. Dnes už je snad všem jasné, že vrozené vady jsou následkem genetické dispozice, užíváním drog či léků, pitím alkoholu, kouřením v těhotenství. Leknutí na vrozené vady nemá žádný vliv a nikdy nic takového nebylo ani zjištěno.

Pěkná pleť = kluk, špatná pleť = holčička

 

Tvrdí se, že holka ubírá mamince na kráse. Proto může mít v době těhotenství horší pleť nebo vlasy. Některé maminky skutečně v těhotenství překypují krásou a jiné naopak zaznamenají úbytek krásy. Pravdou je, že s tím nesouvisí pohlaví dítěte a opět může jít o náhodu. Tento stav ovlivňují hormony, kolik maminka přibrala a celková fyzická kondice.

Autor: - Redakce -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 0)
 
 
Vyhledávání
Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.