12.02.2009 - Životní styl

Naučte se odhalit padělek značkové kabelky

Každá z nás má svou osobní nepřítelkyni. A nic nepotěší tak, jako zjištění, že se protivná kolegyně nebo bývalka vašeho partnera chlubí značkovým padělkem. Ukážeme vám, jak poznáte padělek od originální kabelky.

Možná to není úplně nejkrásnější lidská vlastnost, nicméně uznejte, že je velmi osvěžující zjistit, že nenáviděná žena nosí na rameni padělek, který vydává za originální model. A přitom odhalení padělku není složité a zvládnete jej v několika krocích.

1. Zjistěte, kolik za ni zaplatila


Pokud se vám podaří zjistit, kolik za kabelku zaplatila, máte v ruce jeden z nejpádnějších důkazů. Podívejte se na webové stránky návrhářů a rychle zjistíte, že kabelku od Gucciho by jen těžko mohla pořídit za sedm stovek.

2. Všímejte si detailů


Levnou napodobeninu značkové kabelky poznáte snadno podle detailů. Stehy nejsou v rozích perfektní, vnitřek kabelky není dobře začištěný, místo kvalitních nýtů levné šroubky, které po čase začnou reznout. Detaily padělku nejsou nikdy tak kvalitní jako u originálu.

3. Nechte si ukázat specifickou značku


Každá originální kabelka má svou specifickou značku. Například kabelky od Louise Vuittona jsou potištěné sériovým číslem a speciálním kódem. Kabelky značky Hermes jsou označené identifikační značkou řemeslníka, který na ní pracoval a rokem, kdy byla vyrobena. Tyto specifické značky u padělků nenajdete.

4. Zaměřte se na logo


Většina padělků má problém s logem. Jejich logo se vždy liší od toho originálního. Poznáte to na jeho provedení ale i například na vzhledu štítku, na kterém je umístěné. Všímejte si nýtků, kterými je štítek s logem připevněný ke kabelce, padělky nemají ani zdaleka tak precizní provedení jako originál. Místo kvalitního kovového štítku jsou často použité měkké kovy, které snadno ohnete, kožené štítky suplují umělé materiály.

5. Porovnávejte


Dejte si tu práci a zajděte do značkového butiku, abyste viděla skutečný originál. Pak vám bude rozdíl mezi ním a padělkem mnohem jasnější. Všechny značkové modely jsou skutečně kabelkové skvosty. Nemusí se nutně jednat o klasickou koženou kabelku do společnosti, ale i dokonale propracovanou látkovou tašku či vak. Většinou jsou tyto kousky také prodávány v luxusním balíčku s nějakým dalším dárkem od stejné značky. To se vám při nákupu u vietnamského stánku skutečně nemůže přihodit.

6. Zjistěte, kde ji koupila


Chlubí se vám, že svou kabelku značky Dior vydražila za nepřekonatelnou cenu na e-Bay, potom máte poměrně velkou šanci, že se pyšní nekvalitním padělkem, pro který navíc sáhla hluboko do kapsy. Devět z deseti údajně značkových originálů, které se vydraží v internetových aukcích, jsou padělky.
Autor: - Jana Majerová -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 6)
08.07. 17:59 Terka | RE: padělek
Pochybuju,ze byl original..Taky mame doma 2 recka pasky CK a
03.03. 13:55 Tereza | pár nepravd
ke značkové kabelce vám obvykle žádný dárek nedají, pouze va
14.02. 19:50 kája | RE: padělek
A z jakého důvodu byl tak podezřele levný?
14.02. 15:08 josef | RE: padělek
Zenu by zajimalo, jak jsi poznala doma ze je to padelek! <br
12.02. 18:32 verca |
kupovat cokoli na dovolene je vzdycky provar, vzdycky vás oš
 
 
Vyhledávání
Nejdiskutovanější

Databáze je prázdná!

Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.