24.10.2008 - Peníze a práce

Prohřešky v oblékání, které vám šéf neodpustí

Nemusíte se nutně každé ráno soukat do kostýmku, ale existuje oblečení, které pošle vaši profesionální kariéru hluboko pod zem. Víte, které to je?

Je samozřejmé, že pokud děláte v bance a máte jasně a přesně stanovené, které oblečení je přijatelné a které nikoli, tento problém se vás pravděpodobně netýká. Jenže v současné době stále více firem spoléhá na odhad a dobrý vkus svých zaměstnanců a od striktního diktování šatníků se snaží upouštět. Které oblečení je přijatelné a které vám šéf nikdy neodpustí?

1. Přílišná vyzývavost


Můžete mít nohy jako bohyně a postavičku, za kterou se na ulici otočí i tramvaj. Pokud ale vkráčíte do kanceláře v minisukni velikosti poštovní známky vkusně doplněné o síťované punčochy, vsaďte své boty, že šepot, který vás provází rozhodně není jen závistivý. "Pokud mi na pohovor přijde žena s hlubokým dekoltem, ze kterého přetékají vnady, a minisukni, ve které se nemůže ani posadit, aniž by jí nebylo vidět až do žaludku, vím, že budou problémy," říká personalistka Hana Daňková. "I kdybyste měla ty nejlepší profesní předpoklady, vyzývavé oblečení bude působit dojmem, že si nedostatek zkušeností musíte vynahrazovat jinde."

2. Nepadnoucí oblečení


Jestli se domníváte, že si nikdo nevšimne, jak si nenápadně upravujete podprsenku, jejíž zapínání vám neustále ujíždí po zádech nahoru, jste na velkém omylu. Ohrnuté nohavice či vykasané rukávy saka byly moderní naposledy v osmdesátých letech. Navíc vám nepřihrají image "pracanta připraveného vrhnout se okamžitě do práce", jak možná doufáte, ale budou maximálně působit dojmem, že nemáte na švadlenu, která by vám je zkrátila.

3. Nápadné doplňky


Ano, bižuterie se zase nosí, moc nestojí a vhodný model lze sladit téměř se vším. Buďte ale soudná; jinak působí nenápadné korálky navlečené na tenké struně, které ozdobí dekolt blůzy a úplně jinak zase robustní plastové korále spočívající na dmoucích ňadrech. "Pokud vám mohu radit, na plastové náušnice, či dokonce klipsny zcela zapomeňte a bižuterii dávkujte po malých kapkách. Mnohem profesionálněji než spousta laciných doplňků působí boty sladěné s páskem a kabelkou," říká personalistka.

4. Zlaté opojení


Je sice hezké, že si můžete dovolit spoustu zlatých (případně stříbrných šperků), ale pokud se je pokusíte předvést všechny (nebo téměř všechny) najednou, budete vypadat minimálně směšně. Pamatujete si ještě na tu paní, která jezdila se střelnicí na pouti, když jste byla dítě? Chcete snad vypadat jako ona? No tak.

5. Beztvaré modely


O vyzývavosti váš šatník neslyšel ani ve večerníčku a převládají v něm převážně rozhnědlé a našedlé modely podivných tvarů i původu? Potom se nedivte, že si ve vaší firmě ani po dvou letech nikdo nepamatuje, jak se jmenujete a jakou práci vlastně děláte. "Oblečení je vaší vizitkou, která k ostatním promlouvá hned na první pohled," říká personalistka. "Stejně tak, jako se nevhodným oblečením můžete zapsat u ostatních nepatřičně, bezvýrazné oblečení způsobí, že si vás nikdo nezapamatuje a nevšimne."
Autor: - Tereza Málková -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 1)
 
 
Vyhledávání
Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.