09.04.2018 - Sex a vztahy

Tabu prvního rande

První rande je vždy výjimečné. Těšíte se, až osobně potkáte někoho, koho znáte pouze z internetu, případně poznáte víc do hloubky člověka, který si získal vaše sympatie. Ať už jde o kolegu z práce, nového souseda nebo někoho, kdo vás oslovil v hromadném dopravním prostředku.

Zdroj: Rande

Možností seznámení existuje nespočet, ale první rande je zkrátka první rande. Záleží na něm i to, zda bude nějaké příště. Proto se vyvarujte zásadních chyb, které by vás o druhé setkání s milou osobou mohly připravit.

Nelžete o sobě

 

Možná se snažíte zaujmout člověka, který se vám líbí, a hodláte s ním vstoupit do vztahu. To by se však nemuselo vyplatit. Lež má krátké nohy a dřív či později vyjde najevo. Ať už lžete o věku nebo zaměstnání. Chcete-li opravdu zaujmout, buďte sví. Takto si zajistíte, že se člověk zamiluje do vás, nikoliv pohádky a představy o vás.

Pozor na alkohol

 

Na prvním rande se určitě nesluší, opít se jak zákon káže. To by si o vás váš vysněný idol neudělal moc pěknou představu. Alkohol sice dokáže zbavit člověka trémy, ale mnohem lepší je přiznat stud, trému, obavu, než si hrát na suveréna díky několika sklenkám alkoholu.

Vhodné oblečení

 

Nechytáte se na divadelní představení, ale rovněž by nebylo vhodné jít v nevkusném oblečení. S parfémem to nepřehánějte a ženy s líčidly. Pozor na přílišnou extravaganci a vyzývavost. Zkrátka se pěkně oblékněte a pamatujte, že méně mnohdy znamená více.

Vhodné téma

 

Na rande se můžete bavit, o čemkoliv vás napadne. O práci, koníčcích, plánech do budoucna a klidně o počasí, kam byste rádi na dovolenou apod. Nikdy nevytahujte politiku, nadávky, rodinné problémy. Konverzace by měla být uvolněná a pozitivní.

Skákání do řeči

 

Snažte se, aby byla konverzace vyvážená. Nemluvte tak, aby druhý neměl prostor k vyjádření a zase naopak neseďte úplně potichu. Budete-li mít potřebu zareagovat - počkejte, až dotyčná osoba domluví a neskákejte do řeči.

Autor: - Redakce -

 
Diskuse ke článku (počet reakcí: 0)
 
 
Vyhledávání
Partneři

 
http://www.businessinstitut.cz/ - Prestižní studium MBA - Business Institut
http://www.cambschool.cz/ - MBA studium na Cambridge Business School
http://www.esbm.cz/ - - Moderní online studium MBA a LLM (Praha, Brno, Ostrava)
Poradíme vám, jak získat výhodnou nebankovní půjčku ihned na účet.