10 nejotravnějších statusů na Facebooku
Motivační citáty, fotky upatlaných a podělaných dětí, teatrální výlevy, žádosti slabomyslných her i infantilní projevy. Následující desítka statusů na Facebooku patří mezi ty nejotravnější a nejtrapnější.
1. Motivační citáty
Ok, klidně předstírejte, že duchaplným cancům, o tom, jak to pravé a jediné štěstí dřímá neobjeveno ve zrnku písku, věříte. Ale i kdybyste byli ochotni obětovat svou výplatu za prozření a duševní rovnováhu, buďte ujištěni, že nikoho kromě vás (a ještě majitele nemovitosti, kterému v tom případě budete dlužit nájem) to nijak zvlášť nezajímá. Motivační citáty jsou bůhvíproč zhusta doplněné rádoby mysteriózními fotkami moře, východu slunce v mlžném oparu a podobných kýčů a těžko budete hledat na Facebooku příspěvky, které by byly otravnější a trapnější. Pokud jste díky nim dospěli k souznění vesmírem, souzněte si v soukromí a neotravujte tím ostatní.
2. Fotografie jídla
Neobvyklé jídlo v neobvyklé restauraci, vaše první, vlastnoručně uvařená svíčková, váš mimořádný kuchařský počin... to všechno jsou věci, které se v rámci příspěvků na vaší zdi dají respektovat. Na druhou stranu skutečně není nutné fotit všechno, co vám přistane na talíři a zahlcovat tím své přátele. Bude vám to zřejmě připadat neuvěřitelné, ale většina lidí už někdy v životě viděla pečené kuře nebo bramborový salát.
3. Záplava fotek dětí
Jistě, většina lidí se čas od času ráda podívá na to, jak vaše ratolest vyrostla a jestli po vás zdědila křivý nos, ale zahlcování Facebooku deseti fotkami vašeho dítěte za den, je zkrátka sadismus v té nejčistší podobě. Možná to pro vás bude překvapením, ale naprostá většina dětí za den, ba ani za týden, nevyroste tak, aby byl nezaujatý pozorovatel schopný rozpoznat rozdíl. Tím, že na svou zeď umístíte čtyřicet fotek, na kterých má váš potomek téměř totožný výraz, nedemonstrujete svou rodičovskou hrdost, ale spíše nebetyčnou blbost.
4. Fotky upatlaných/nahých/podělaných dětí
Samostatnou kapitolou v dětských fotkách jsou fotky upatlaných, nahých a podělaných dětí. V tomto případě je zkrátka tolerance nula. Bez pardonu. Jestliže vám přijde roztomilé, že se vaše drahé dítě podělalo až na záda, měli byste okamžitě vyhledat schopného psychiatra a nikoli svou duševní poruchu demonstrovat veřejně.
5. Statusy o tom, co právě děláte
Dělíte se se svými bližními v rámci virtuální reality o to, že jste se špatně vyspali, potřebujete kafe a večer půjdete do fitka? A co si těmito informacemi vaši známí mají, proboha, počít? Očekáváte, že vám půjdou natřást polštáře, nebo budou hlasitě vyjadřovat obdiv nad tím, že jdete večer desetkrát zvednout činku? Podobnými výlevy stavíte své přátele pouze do situace, kdy přemýšlejí, jestli je dříve veřejně poinformujete o tom, kolikrát denně chodíte na záchod, nebo vás zavřou do Bohnic pro nedostatek soudnosti.
6. Žádosti her
Zkuste se na chvíli vžít do situace lidí, kteří mají na práci lepší a zajímavější věci, než pěstování virtuálních rostlinek, krmení virtuálních zvířátek a podobné ptákoviny. Pokud je budete bombardovat žádostmi o účast v hrách, které se liší pouze svou úrovní debility, je jen otázkou času, kdy je vytočíte do červených čísel. O tom, co tato bohulibá aktivita vypovídá o vašem pracovním nasazení, snad ani není potřeba mluvit.
7. Infantilní projevy
Ááááánooo, je to TAK c-o-o-l, když každéééééé druhé SLOVO vypíchnete p-o-d-o-b-n-ý-m způsobem.... nicméně pokud jste právě neoslavili patnácté narozeniny, je to zcela neomluvitelné. DĚKUJEMEEEEEEEEE za vaše pochopení.
8. Teatrální výlevy
"Pomoc! Potřebuji návod k životu!" "Proč přivádět děti do tak sobeckého světa...?!" Libujete si ve výlevech podobného typu? Dáme vám dobrou radu: pořiďte si deníček, kam si své rádoby intelektuální a silně teatrální výlevy budete zapisovat. Vám se tak uleví, nebudete ze sebe veřejně dělat slabomyslného jedince a vaší image to jen prospěje.
9. Výkřiky do tmy
"COOL!" "Bomba!" "A do hajzlu!" Pro obdivovatele podobných výkřiků do tmy máme další překvapivé zjištění: Komunikace na Facebooku má skutečně jen málo společného s komunikací zočivoči. Podobný projev si můžete dovolit, když se vám konečně podaří nastartovat auto, nebo uklouznete po slupce od banánu. Pokud jimi ale zahlcujete Facebook, kde je jasné, že nikdo nemůže znát jejich kontext a okolnosti, jde o ten nejprimitivnější a nejtrapnější způsob, kterým škemráte o pozornost a o to, aby se vás všichni začali vyptávat, o co vlastně jde. Skutečně neznáte důstojnější způsob, jak získat pozornost?
10. Upozornění, kde jste byli, nebo kde budete
Restaurace, fitka a podobné podniky vám sice samozřejmě budou vděčné za neplacenou reklamu, ale proč si, proboha, myslíte, že to bude zajímat někoho jiného než vás? Nebo čekáte uznání za to, že jste byli tuto aplikaci schopni mentálně zvládnout? Tak tedy bravo! Ale už si to příště nechte pro sebe.
15 signálů, že jste závislí na Facebooku
5 způsobů, jak Facebook likviduje vztahy
Test: Hrozí vám závislost na Facebooku?
Online randění: Co ne/dělat