Menu
Úvod  › 

5 způsobů, jak vydělat na svých koníčcích

Každý člověk má na něco talent. Vylepšete si svou finanční situaci a proměňte své schopnosti a koníčky v peníze navíc.

Nemusíte být zrovna excelentní zpěvák, nebo hokejista, abyste na svém koníčku vydělávali. Zužitkovat se dají i, na první pohled, méně atraktivní záliby a talenty. Stačí, pokud pro ně najdete zájemce a dokážete je dostatečně působivě nabídnout. Inspirujte se tipy, jak proměnit svou zálibu v peníze:

1. Prodávejte styl.

Patříte k těm nemnoha ženám, které mají ještě doma šicí stroj? A dokonce s ním umíte zacházet? Potom neváhejte a zúročte své schopnosti. Klasické švadleny jsou na vymření a přitom hand made věci jsou opět v módě. Využijte toho a popřemýšlejte o tom, co byste zvládla ušít a mohla nabízet svým potenciálním zákazníkům. Můžete se specializovat na relativně úzký sortiment, jako jsou například široké tylové sukně v baletním stylu, které právě teď zažívají obrovský boom, a v případě nutnosti ho rozšířit, nebo změnit. Výhodou tohoto typu podnikání jsou minimální vstupní náklady a velká flexibilita, kdy můžete měnit sortiment podle aktuálních požadavků klientů.

2. Pečte.

Řada žen velmi ráda experimentuje u trouby a zároveň je v současné době obrovská poptávka po domácích koláčích, dortech a cukroví. Proč byste tedy neměla využít svého koníčku k vydělávání. Výroba domácího pečiva je ideální například pro ženy s malými dětmi, které se nechtějí vracet zpátky do zaměstnání. Opět jde o podnikání, ke kterému nejsou zapotřebí žádné velké vstupní investice: "Zkusit prodávat své vlastní svatební a vánoční cukroví jsem se rozhodla po ochutnání kupovaného pečiva. Řekla jsem si, že když supermarkety prodají takové umělohmotné hrůzy bez chuti, musí jít domácí cukroví na odbyt také," říká sedmatřicetiletá Karolína, matka dvou malých dcer. "Bydlíme v rodinném domku s velkou kuchyní a můžu říct, že jsem začínala s několika rodinnými recepty a pár pytlíky mouky. Už během prvního roku jsem si vybudovala stálou klientelu, přikoupila jsem si ještě jednu troubu, vzala na výpomoc švagrovou a teď máme prosperující rodinný podnik."

3. Foťte.

Odjakživa jste ráda fotila a vaše fotografie mají mezi vašimi známými vždy velký úspěch? Potom začněte fotit za peníze. Pro začátek nabídněte focení zadarmo svým kamarádům a přátelům. Až si vybudujete dostatečně široké portfolio, založte si webové stránky, na kterých budete svá díla prezentovat budoucím klientům. I když má většina lidí za to, že tvorba webových stránek je mimořádně nákladnou záležitostí, vaše vstupní investice se vytvořením profesionálních webových stránek nezvýší ani o korunu. Využít můžete například služeb webhostingové společnosti Banan.cz, která nabízí profesionální webhosting, k tomu webové stránky šité na míru zákazníkovi a kompletní administrování obsahové části webu zcela zdarma. K profesionálnímu focení nepotřebujete dokonce ani vlastní ateliér. Ten si buď můžete pronajímat, nebo se můžete specializovat na focení v exteriéru, například na focení svateb.

4. Ruční práce

Podívejte se na tržiště rukodělných výrobků, typu Fler a podobně, a zjistíte, že ručně vyráběné věci jsou opět v kurzu. Ať už jsou to ručně dělané šperky, módní doplňky, háčkované čepičky, či pletené dětské oblečky. Pokud něco z toho ovládáte a baví vás to, můžete tak získat velmi zajímavý přivýdělek. Pro začátek není nezbytně nutné pořizovat si vlastní stánek, ale s minimálními náklady můžete na internetu vyzkoušet, zda by byl o vaše výrobky zájem a za jakých podmínek by se vám jejich prodej vyplatil. Možná zjistíte, že v činnosti, kterou se bavíte u sledování televize, se skrývá zlatý důl.

5. Pište.

Odjakživa jste vynikala ve slohu a formulování myšlenek na papír (případně monitor počítače) je vám víc než blízké? Potom máte schopnost, která vám může vydělat spoustu peněz. Zkuste své texty nabídnout online magazínům, projděte si inzeráty na webtržištích a odpovězte na ty, které hledají schopné copywritery. Výhodou tohoto podnikání je skutečně nulová vstupní investice a velká časová i pracovní flexibilita.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
12 možností, jak být svým vlastním šéfem
5 věcí, na které si musíte dát pozor, když začínáte podnikat
Největší chyby, které děláte při podnikání
5 zbytečných a smutných chyb při tvorbě webu
Jak ušetřit, když začínáte podnikat
5 důvodů, proč vaše podnikání zkrachuje