Menu
Úvod  › 

9 svatebních hororů: Jak se jim vyhnout

Celou svatbu vám proprší, jeden z vás onemocní, šaty vám polijí červeným vínem a uprostřed čela se vám udělá pupínek. Co vůbec můžete udělat proti svatebním hororům? Přečtěte si zásady první pomoci.

1. Ve svatební den bude pršet.

Deštivé počasí ve svatební den patří ke skutečným nočním můrám všech nevěst na světě. Samozřejmě, že počasí žádným způsobem ovlivnit nemůžete, ale můžete se na jeho rozmary připravit předem. Pokud se chcete nutně vdávat venku, z tohoto požadavku nemusíte kvůli počasí slevovat. Stačí si najmout velké stany, nebo si připravit záložní vnitřní variantu. Zřejmě budete sice muset zaplatit o něco víc, ale nebudete se muset stresovat tím, jestli vám nebude po celou dobu obřadu pršet do účesu.

2. Probudíte se s pupínkem uprostřed čela.

Svou pleť, stejně jako počasí, těžko změníte a proto se opět připravte na možné komplikace předem. Pokud máte pleť náchylnou k akné, promluvte si ze svým dermatologem o tom, jaké jsou možnosti, abyste snížila riziko, že vám na obličeji ve svatební den vyrazí podebrané cosi. Pokud jde o náhlou příhodu, základem jsou ledové kostky, kterými na pupínek tlačte, abyste redukovala otok. A pak se vám vyplatí mít po ruce lahvičku s očními kapkami Visine. I když se vám to možná zdá neuvěřitelné, jde o trik modelek, který je zaručeně vyzkoušený. Kapky redukují začervenání v okolí pupínku a jako akutní první pomoc jsou nepřekonatelné.

3: Budete v průběhu obřadu plakat a zničíte si make-up.

Pokud už si platíte vizážistku nebo kosmetičku, máte nárok na špičkové služby. Když tedy víte o své plačtivé povaze, požádejte jí, aby vás nalíčila voděodolnou kosmetikou, která zaručí, abyste na fotkách z obřadu nevypadala jako panda s černými fleky pod očima. Požádejte ji, aby vám byla k dispozici hned po obřadu a před focením opravila případné škody, které napáchalo vaše sentimentální rozpoložení.

4. Kapela na posledních chvíli odřekne.

Nepředpokládejte, že ústní domluva vám zaručí stoprocentní účast kapely, s níž jste se na svatební den dohodli. Stejně tak byste si neměli být ani jistí, pokud máte neprůstřelnou sepsanou smlouvu. Hudebníci mohou onemocnět, mít cestou na hostinu nehodu, nebo se může stát cokoli jiného, co jejich účast znemožní. Mějte pro jistotu v záloze CD přehrávač a sadu oblíbených cédéček, nebo notebook s hudebním výběrem, který vás v případě nouze zachrání.

5. Svatební dort se začne roztékat.

Je úplně jedno, jaký druh dortu jste si objednala - kombinace tepla a sladkého nikdy nedělá dobrotu. Spousta novomanželů udělá tu chybu, že se chtějí svým svatebním dortem pochlubit co nejdéle a užít si peněz, které za něj dali, takže jej nechají vystavený po celou dobu hostiny. Jenže letní počasí, nebo místnost plná lidí dokonají dílo zkázy velmi rychle. Požádejte personál restaurace, aby vám dort dali do lednice, chladícího boxu, nebo alespoň na nějaké chladné místo až do okamžiku, kdy se jej rozhodnete krájet.

7. Polijete si šaty.

Strýc Karel převrhne svou skleničku červeného vína na vaše šaty a celý svatební den rázem získá úplně jinou atmosféru. Počítejte s možnou nehodou předem a informujte se ve svatebním salónu nebo půjčovně, z jakého materiálu jsou vaše šaty ušité a jak byste je v případě nehody mohla vyčistit. Potom v drogérii nakupte patřičné prostředky, které vám v případě nouze pomohou skvrnu odstranit.

8. Svatební cesta vám proprší.

Většina cestovních kanceláří vrací svým klientům peníze v případě, že je jejich dovolenková destinace postižená přírodní katastrofou. Není to sice jejich zákonná povinnost, ale pokud se například vaše svatební cesta bude krýt se aktivitou islandské sopky, nejspíš se svých peněz dočkáte. Je však přirozené, že před špatným počasím se žádné ochrany nedočkáte. Pokud si naplánujete líbánky v hotelovém resortu na pláži, kde široko daleko není nic jiného než turistická infrastruktura, můžete mít v případě setrvalých dešťů velký problém. Snažte se vybrat destinaci, kde nebudete odkázáni pouze na ležení u moře, ale budete mít šanci vyjet i někam na výlet.

9. Jeden z vás onemocní.

Náhlé onemocnění je samozřejmě velmi nepříjemná záležitost, se kterou navíc nemůžete dopředu počítat. Vybavte svou lékárničku proti relativně běžným zdravotním potížím, jako je nachlazení nebo chřipka. Před odjezdem na svatební cestu se ujistěte, že máte kvalitní pojištění.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak vybrat místo na svatební hostinu
Syndrom příšerné nevěsty
Jak si vybrat svatební šaty
Druhá svatba: Co ano a co ne
Svatební šaty pro každou postavu