Menu
Úvod  › 

Co musíte vědět, než se obarvíte na blond

Toužíte po blonďaté hřívě? Dřív, než si necháte chemicky zesvětlit vlasy, měla byste vědět následujících deset věcí.

Odbarvení na blond je vždy sázkou do loterie. Je jedno, že si s sebou ke kadeřnici přinesete fotku Umy Thurman, pořád je zde velká šance, že skončíte se zářivě žlutou, oranžovou, nebo platinovou hlavou. Abyste minimalizovala riziko, že výsledek barvení opláčete, měla byste vědět následujících deset věcí:

1. Můžete si to dovolit?

Blonďaté přebarvené vlasy vyžadují výjimečnou údržbu. Spočtěte si, zda si budete moci dovolit každé čtyři až dvanáct týdnů (v závislosti na odstínu blonďaté a vaší původní barvě) navštívit kadeřnici a nechat si vlasy znovu obarvit a ošetřit.

2. Zapamatujte si vaši přirozenou barvu.

Představte si škálu barev vlasů od jedné do dvanácti, přičemž jednička označuje nejtmavší barvu a dvanáctka je označením nejsvětlejší blond. Po obarvení bude trvat dlouho, než uvidíte zase svou původní barvu a je dobré, abyste si pamatovala, jaký odstín má vaše přirozená barva. Zapamatujte si proto číslovku označující odstín vaší původní barvy.

3. Buďte připraveni změnit vlasovou kosmetiku.

Přebarvené blondýnky většinou potřebují vlasovou kosmetikou s vyšším obsahem amoniaku. Možná si také všimnete, že se vám po barvení změnila struktura vlasů a budete muset omezit množství šamponu a naopak zvýšit množství kondicionéru. Investujte do šamponů bez sulfátů a do regenerujících vlasových masek.

4. Najděte si odborníka.

Najděte si ve svém okolí někoho s barvou vlasů, která se vám líbí a požádejte ho o kontakt na kadeřnici. Místo domácího barvení levnými barvami z drogérie raději investujte do skutečného odborníka. Věřte, že jde o dobře vynaložené peníze.

5. Vyberte si správný tón.

Existuje spousta rozdílných odstínů blonďaté, z nichž si můžete vybírat. Berte v úvahu svůj barevný typ a odstín kůže, a podle toho volte teplý či studený odstín blond barvy. Nebojte se přinést ke kadeřnici fotografie odstínů blond, které se vám líbí, ale i těch, které se vám nelíbí. Buďte realistická a nepožadujte nemožné.

6. Připravte se na změnu líčení.

Barva vlasů rámuje váš obličej. Tím, že se obarvíte na blond, budete muset změnit barevné líčení. Okamžitě po obarvení se objednejte ke kosmetičce a nechte si poradit s novými barvami. Nespoléhejte na to, že barevné vyznění nových líčidel zvládnete vybrat sama. Raději se spolehněte na úsudek někoho, kdo vás neviděl ještě před obarvením.

7. Počítejte s časem.

Pokud by se vaše původní barva vlasů umístila na stupnici na čísle pět, nebo ještě nižším, počítejte s tím, že vám na dosažení blond odstínu rozhodně nebude stačit jedna návštěva kadeřnice. Pokud má být efekt co nejvíc přirozený a dokonalý, musí odbarvování tmavých vlasů probíhat postupně a v několika sezeních. Počítejte s tím při svém časovém plánu.

8. Požádejte o ošetření

Po obarvení by měla dobrá kadeřnice nanést masku či jiný ošetřující přípravek bez obsahu peroxidu, který dodá vlasům lesk.

9. Neberte se příliš vážně.

Buďte připravená poprat se se stereotypy o blondýnkách a desítky primitivních vtipů o světlé barvě vlasů.

10. Ujasněte si, proč to chcete.

Chcete se stát blondýnkou, abyste byla přitažlivější, měla jste výhody u mužů, nudí vás vaše současná barva, nebo chcete naštvat svého manžela? Ujasněte si důvody, proč vlastně chcete radikální změnu podstoupit, co od toho očekáváte a zda blonďatá hříva může vyřešit vaše případné problémy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejčastější problémy s vlasy a jejich řešení
Rychlejší růst vlasů: Jak ho podpořit
Jaká barva vlasů vám bude slušet?
Jak vás ovlivňuje barva vlasů