Menu
Úvod  › 

Jak být dobrou tchýni

Hned po blondýnkách jsou právě tchýně nejčastějším zdrojem vtípků. Figurují v nich většinou jako osoby s minimem životní laskavosti. Ony ty vtipy nevznikly náhodou a mnohdy bývají opodstatněné, protože některé tchýně jsou opravdu jako osiny. Ovšem bylo by chybou házet všechny do jednoho pytle. Existují i přátelské, moderní, chápavé tchýně, které se drží zlatých pravidel. My se s vámi dnes o ně podělíme.

Co vše dělá a nedělá dobrá tchýně?

Nevodí děti stále za ručičku. Je potřeba si uvědomit, že naše děti přebírají zodpovědnost za svůj život do svých vlastních rukou. I ony se musí občas spálit, protože jedině tak se ponaučí. Každý mladý člověk potřebuje svůj prostor, pár vlastních zdí, kde bude tvořit. Partnera si vybírá pro sebe ne pro nás. Jemu se musí líbit, ne nám.

Zdroj:Tchýně

Stop kritice

Rozhodne-li se naše dítě pro společný život s partnerem, naše výtky a vznášení kritiky to nezmění. Děti nepotřebují pro svůj vztah svolení rodičů, ovšem s požehnáním od nás, se jim bude žít mnohem lépe. Někdy se děti o náš názor neprosí, proč jim ho tedy vnucovat?

Nacházení plusů

Není důležité, jak jsme pečovaly o své děti my. Nová doba si žádá nové metody, proto fakt, jak budou vedena a vychovávána naše vnoučátka není naši starostí (pokud vyloženě nebudou strádat). Myslet si můžeme, co chceme, ale nejlepší je čerpat ze všeho výhody. Namísto ubrblané babky nahoďme úsměv a vychutnejme si s vnoučaty procházky, hry a radovánky.

Jazyk za zuby

I když jsme kuchařky ošvihané léty, hospodyňky každým coulem, také jsme bývaly mladé a nezkušené. Nikdy se nesnažme poučovat, kritizovat a zasahovat do prostoru a domácnosti našich dětí. Možná snacha neumí tak luxusní svíčkovou, ale dokud se nezeptá na recept či jinou radu - nevnucujme se. Pokud půjdeme k nim na návštěvu, nikdy nekontrolujeme, jak mají či nemají uklízeno. Pozvali si tchýni (maminku) nikoliv inspekci.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články