Menu
Úvod  ›   › 

Jak přežít vlastní svatbu?

Už je jasné, že tomu neutečete a i když se tváříte jako drsoň, začínáte propadat nervozitě. Čtěte, jak přežít svatbu, když jste v roli ženicha.

Splnili jste jí dívčí sen a požádali jste jí o ruku. Možná jste do udělali dokonce i v kleče a požádali jste o její ruku i rodiče. Teď už zbývá jediné (a rozhodně nejde o maličkost) přežít den D. Tady je několik užitečných tipů:

1. tip: Loučení se svobodou

Loučení se svobodou je jedna z nejpříjemnějších věcí, které se ke svatbě vůbec váží. Vyvarujte se ale toho, abyste jej uskutečnili den před svatbou. Svatební den sám o sobě je značným stresem a absolvovat jej v kocovinovém oparu není nejšťastnější nápad. Pokud budete přemýšlet hlavně o tom, jak říci "ano", aniž byste pozvraceli oddávajícího, můžete se spolehnout, že to na vás pozná nejen nevěsta.

2. tip: Základem je příprava

Nejpozději den předem se ujistěte, že máte připravený oblek, boty, doplňky, benzín v autě i prstýnky. Spolehněte se, že ve svatební den bude rádi, když si vzpomenete, jak se váže kravata. I ti největší kliďasové spolehlivě podlehnou svatebnímu chaosu. Nenechávejte nic náhodě, dokonalá příprava se vám bohatě vyplatí.

3. tip: Načasovaný příjezd

Na místě svatby musíte být za každých okolností dříve než nevěsta. Pokud se vám to nepodaří, máte velký problém. Jen těžko můžete své drahé přichystat větší veřejnou potupu, než situaci, kdy ve svůj svatební den bude přešlapovat před kostelem (radnicí, nebo kdekoli jinde, kde vás oddají) a čekat, jestli se dostaví ženich.

4. tip: Náhradní oblek

Samozřejmě, že jste dospělý svéprávný člověk a předpokládáte, že si dokáže udržet jeden den oblek v pořádku. Nezapomeňte ale, že mohou nastat nepředpokládatelné situace, kdy na vás například někdo něco zvrhne. Oblek a košile polité červeným vínem se na svatebních fotografiích nebudou vyjímat příliš dobře. Mějte proto připravený v záloze náhradní oblek a košili, po kterých budete moci v případě nehody sáhnout.

5. tip: Svatební řeč

Na svatbě by rozhodně měla zaznít slavnostní řeč. Můžete ji pronést vy, někdo ze svědků, nebo rodičů. Pokud volba připadne na vás, nemá cenu psát si dopředu projevy a pak se je pracně učit nazpaměť. Budete znít nepřirozeně a vaši posluchači to poznají. Raději si napište několik záchytných bodů, kterých se budete při své řeči držet. V projevu by mělo zaznít poděkování rodičům vašim i nevěsty, stejně jako vašim hostům.

6. tip: Pozor na alkohol

Každý z hostů bude považovat za svůj osobní úkol připít si s vámi na zdraví vaše i nevěsty. Pokud podlehnete, bude mít vaše účast na svatebním veselí velmi rychlý průběh a ještě delší následky. Nechte si u personálu svou osobní láhev, kde bude alkohol rozředěný nenápadným nealkem (vyzkoušeným tipem je například gin s tonikem). Na první pohled nikdo nic nepozná a vy si budete moci připít s kýmkoli, aniž byste si přivodili otravu alkoholem.

7. tip: Nejdůležitější

I v případě, že se pokazí všechno, co se pokazit může, si oba nepřestávejte opakovat, proč jste tady. Milujete se, chcete být spolu a jste tu s lidmi, které máte rádi (nebo alespoň většinu z nich). Neexistuje jediný důvod, proč si nechat svůj velký den zkazit detaily.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Život a svatba