Menu
Úvod  › 

Jak si vybrat pánský parfém

Dobře padnoucí parfém z vás udělá žádaného muže a spolehlivě okouzlí všechny ženy ve vašem okolí. Víte, jak si vybrat dokonalý pánský parfém?

Výběr parfému by měl respektovat vaši osobnost a měl by vám padnout stejně dokonale jako například pohodlné boty. Jeho výběru byste proto měli věnovat dostatek času a respektovat pravidla jeho výběru. To samozřejmě neznamená, že musíte v parfumérii strávit celé odpoledne a očichat všechny lahvičky, které se vám dostanou pod ruku, nicméně pokud výběr a koupi nové vůně nepodceníte, rozhodně nebudete litovat:

1. krok: Rozhodněte se pro kategorii.

Parfémy, parfémované vody i vody po holení se obvykle rozdělují do tří základních skupin: citrusové, zelené a kořeněné. Citrusové obsahují takové tóny, jako je citrón, nebo například mandarinka a působí velmi svěžím dojmem. Často se přirovnávají k pocitu po koupeli a klasickým příkladem je například vůně Armani Acqua di Gio, nebo Ralph Lauren Polo Blue. Parfémy, které spadají do kategorie takzvaných zelených vůní, mají sladší podstatu a jejich typickým příkladem je například Marc Jacobs for Men, nebo Chanel Allure Homme. Klasickým příkladem kořeněné vůně je potom například například Old Spice.

2. Zužte svůj výběr.

Vůně by vždy měla pracovat pro vás a podtrhovat přirozenou vůni vašeho těla, respektovat vaši osobnost i styl. Pokud například nosíte téměř výhradně jen džíny, tenisky a tričko, váš styl i způsob života je sportovní, budou se pro vás hodit spíše vůně z kategorie citrusů. Jestliže ale své dny trávíte v obleku a s kravatou, lépe vám sednou kořeněné vůně. Parfém z kategorie zelených vůní vám bude zase vyhovovat, pokud si potrpíte na nedbalou eleganci a módní trendy.

3. Vyzkoušejte ho.

Je vyzkoušené, že lidský nos není schopen zapamatovat si a rozlišit více než čtyři až šest vůní. Jakmile se proto rozhodnete pro jednu z kategorií, nastříkejte si na testovací papírky maximálně šest vůní. Z těch potom vyberte čtyři, které otestujte na své vlastní pokožce. Dvě nastříkejte na zápěstí obou rukou a dvě poté do ohbí loktů rukou. Tato dvě místa jsou pro testování parfému nejvhodnější, protože tu cévy probíhají těsně pod povrchem kůže a vůně se rychleji rozvine.

4. Počkejte.

Počkejte minimálně patnáct minut, než parfém začne reagovat s vaší pokožkou a rozvine se i jeho srdce. Kořeněné vůně jsou obecně silnější a vydrží déle. Odborníci doporučují chovat se k parfému stejně jako červenému vínu. To také o otevření lahve potřebuje takzvaně dýchat, aby se mohla rozvinout jeho podstata. Po patnácti minutách si k navoněnému místu na své kůži znovu přivoňte a zjistěte, zda vám parfém skutečně vyhovuje.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 důvodů, proč smrdíte
Parfémy ničí kvalitu spermatu
Voda po holení: Co ano a co ne