Menu
Úvod  › 

Jak sušit prádlo v zimě

Není nad krásné slunné počasí a rychle usušené prádlo venku. Větřík párkrát foukne, sluníčko vybělí a prádlo je suché za mnohem kratší dobu než sušení v zimě a navíc i hezky voní. Sušit prádlo venku je určitě lepší, ale co dělat v zimě? Někdy prádlo visí v koupelně i 3 dny, zavází a ve finále ani nevoní. Jak si poradit se sušením prádla v zimním období?

Sušte venku, když neprší

Pokud neprší, nemrholí, pak můžete prádlo sušit venku. Máte-li balkón či terasu krytou před deštěm, pak můžete sušit v zimě venku v jakémkoliv počasí. Prádlo sice nebude tak rychle suché, ale zato i zimní mrazivé počasí má své výhody. Prádlo bude vyvětrané, když promrzne, zase se rozmrazí a bude jemnější, mimo jiné zbavené bakterií a roztočů. Navíc se takové prádlo výborně žehlí.

Zdroj:https://pixabay.com/en/laundry-clothes-peg-406525/

Sušení uvnitř

Pokud nemáte možnost dát prádlo ven, větrejte, co jen můžete. Ideální také je, když pustíte větrák v koupelně, kde prádlo visí nebo i kdekoliv jinde v bytě. Větrák se vám nemusí hodit jen v létě, kdy se potřebujete ochladit, ale i při sušení prádla v zimě. Vzduch se rozežene, vymění, prádlo bude lépe usychat. Při sušení prádla ve vnitřních prostorách dbejte důkladnému odstředění. Pračku nastavte na co nejvyšší otáčky.

Sušení prádla u topení

Prádlo vám bude rychle usýchat, pokud prádlo i se sušákem přemístíte někde k topení. I zde platí pravidlo větrání. Nicméně topení může prádlo vysušit až moc, bude pokrčené a špatně se bude žehlit. V tomto případě si pohlídejte dobu sušení a prádlo posbírejte zavčasu.

Dejte prádlo na půdu

Bydlíte-li v domě, kde nechybí klasická stará dobrá půda, pak prádlo dávejte po vyprání tam. Cirkuluje tam vzduch, neprší tam a není taková zima, jako venku. Prádlo tam usýchá poměrně dobře. Můžete tam natáhnout prádelní šňůry nebo umístit rovnou sušák na prádlo.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články