Jak zařídit pokoj pro alergika
Možná vás napadne, že pokoj alergika působí až sterilně čistě a je smutný, bez všech těch roztomilých plyšáků, barevných koberečků a dalších bytových textilií. To však není pravda. I pokoj alergika může být útulný a roztomilý. Dá se toho docílit barvami, moderními materiály a vhodným vybavením.
V ČR trpí různými alergiemi až 35% dětské populace, přičemž nejčastěji se jedná o alergickou rýmu a atopický ekzém. Bronchiální astma má pak přibližně 15% dětí, přičemž dětských pacientů každoročně přibývá. Projevy alergie mohou být pouze otázkou sezóny, přesto je vhodné přizpůsobit dětský pokoj dítěti tak, aby v něm bylo co nejméně dráždivých složek (roztoči, prach, chlupy domácích mazlíčků, kouř apod.)
Zdroj:Pokoj pro alergika
Čistota půl zdraví
Rodiče malého alergika budou muset počítat s častějším úklidem dětského pokoje. To znamená, že už při zařizování pokojíčku je vhodné myslet na praktické materiály. Snadno udržovatelná podlaha, umyvatelné plochy - nábytek, psací stůl, postel. Ideální je zvolit dřevo. Celočalouněná postel by v tomto případě nebyla vhodná.
Ložní prádlo
Ložní prádlo se doporučuje kupovat s přírodních materiálů, kdy je možné prát na vyšší stupeň, při kterém se nežádoucí alergeny zničí. Počítejte rovněž s tím, že budete ložní prádlo prát častěji.
Kobereček? A proč ne?
Chcete-li dítěti zařídit útulný pokojíček, musíte přemýšlet o vhodnosti materiálu. Dnes už je možné pořídit i celoplošné koberce pro alergiky, jsou vyrobené ze speciálních vláken. Nicméně pro dítě je lepší variantou běhoun, který lze udržovat snadněji.
Stínící technika
V tomto případě jsou lepší žaluzie nebo plastové rolety, které se mohou luxovat a omývat. Závěsy s dětskými motivy jsou roztomilé, ale to některé rolety či žaluzie také. Mohou být nejen veselých barev, ale i s dětskými motivy.
Veselé barvy
Dětský pokoj úžasně rozzáří veselé barvy na stěnách. Na útulnosti či roztomilosti přidají také dětské motivy, které můžete na zeď nakreslit netoxickými barvami, případně koupit nalepovací dekorativní tapety.
A co plyšáci?
Dnes už naštěstí existují i plyšové hračky pro alergiky. Těch se úplně vzdávat nemusíte. Bohatě vystačí, když budete o plyšáky pravidelně pečovat. Ty menší můžete prát, větší luxovat a čistit pěnou na textilie. Dobré je také sem tam strčit nějakého plyšáka do mrazničky. Jestli roztoči něco nesnáší, pak je to zima. Tudíž v mrazničce je zničíte. Větší plyšáky pak můžete v zimě strčit na balkón.
Související články
- Ječné zrno ? léčba podle našich babiček
- Jak zabránit nemocem?!
- Zatoč s rýmečkou!
- Pampeliškový med a jeho příznivé účinky
- Bolest na levé straně břicha ? co ji může způsobovat?
- Jak pečovat o chrup ? zásady správné ústní hygieny
- Proč je pravidelný pohyb důležitý?
- Co na modřiny a pohmožděniny
- Co je a jak se projevuje mentální anorexie
- Co jíst, když máte histaminovou intoleranci
- Tříselná kýla a její příznaky
- Jak zatočit s jarním nachlazením
- Tipy jak se zbavit nadýmání
- Co byste měli vědět dřív, než nazujete žabky
- Jak chránit pokožku během léta?
- Nejčastější chyby při používání opalovacího krému
- Proč se tvoří uhry a dá se jich trvale zbavit?
- Co je dobré vědět o ženšenu?
- Sněžná slepota ? nepříjemnost, která vás může potkat na horách
- Co dělat proti slzení očí v zimě?
- Mravenčení tváře a prstů na nohou i rukou ? co to může signalizovat?
- Co je třeba vědět o psoriáze a jak ji léčit
- Top fobie, které nejvíc trápí muže
- Jak zařídit pokoj pro alergika
- Atopie ? projevy a rady, jak od ní ulevit
- Vozíkem to nekončí aneb 5 mýtů o životě vozíčkáře
- Jak se projevuje deficit vody v těle?