Nebankovní půjčka na bydlení, aneb co vás čeká a nemine
Zařizování prvního bydlení může často působit jako nedosažitelný cíl. Nákup pozemku, stavba či rekonstrukce domu nebo vybavení pronajatého bytu se většinou dost prodraží a člověku, který právě dokončil školu a nastoupil do zaměstnání, banky hypotéku obvykle neschválí. Jako alternativní řešení se pak nabízí nebankovní půjčka, u které sice nemáte tak výhodné podmínky, ale zato je mnohem větší pravděpodobnost, že ji skutečně dostanete.
Vysoké náklady si žádají hypotéku
Účelová půjčka, neboli hypotéka, se většinou hodí v situacích, kdy potřebujete opravdu vysoký obnos, který se pohybuje v řádech statisíců až milionů. Banky mají velmi přísné podmínky pro to, aby vám takový úvěr schválily, nejsou však tím jediným místem, kde si o něj můžete zažádat. Na trhu se totiž pohybují i nebankovní společnosti, jejichž výhoda spočívá v tom, že na žadatele nemají tak vysoké nároky. Na druhou stranu u nich za úvěr často zaplatíte o něco víc, takže si určitě už předem zjistěte, jaký je rozdíl mezi tím, kolik si půjčíte a kolik nakonec zaplatíte.
Na vybavení postačí klasická půjčka
Jestliže zatím nejste připraveni na tak velký závazek, jako je hypotéka, pravděpodobně se budete přiklánět spíše k bydlení v podnájmu. I s tím se pojí specifické náklady jako kauce či první nájem, které sice nebývají tak vysoké, ale pro člověka, který stojí teprve na začátku své kariéry, mohou představovat nemalý problém. V takových situacích by vám mohly přijít vhod výhodné nabídky typu první půjčka bez poplatku, které pokryjí potřebné náklady a v dostatečné výši vystačí i na zařizování bytu.
Samozřejmě si také můžete pronajmout již vybavený byt, čímž si ušetříte plno času i peněz, protože vám většinou potřebujete dokoupit jen několik položek, které v bytě postrádáte. Na to si většinou nemusíte brát žádné závratné úvěry. Co nutně nepotřebujete, na to můžete postupně našetřit, zatímco na zbytek vám bohatě postačí rychlá půjčka do výplaty.
Na zařizování bydlení neexistuje žádný univerzální recept. Způsob, jakým budete financovat vaše bydlení, by měl vycházet především z vaší konkrétní situace. Jestliže nemáte stálý příjem, rozhodně byste se neměli pouštět do ničeho velkého. Namísto toho se pokuste vymyslet nějaké jiné řešení a stavbu velkého domu raději odložte na později.
Další články k tématu: Finance
- Proč jsou ženy lepší investorky
- 4 důvody, proč byste měli investovat do reklamy
- Chcete investovat? Poradíme, jakým směrem se vydat
- Nebankovní půjčka na bydlení, aneb co vás čeká a nemine
- Půjčka na cokoliv
- Díky stavebnímu spoření získáte až 2 000 Kč ročně a dosáhnete na vlastní bydlení
- Nejlepší investice je investice do sebe!
- Výběr půjčky není jen tak. Jak vypadá výhodná půjčka?
- Proč není radno podceňovat cílovou částku při sjednávání stavebního spoření?
- Hledáte řešení pro krátkodobý nedostatek peněz? Revolvingový úvěr je to pravé.