Menu
Úvod  › 

Signály, že byste měli změnit cvičení

Snažíte se se svou postavou něco udělat a cvičíte jako šílení, ale výsledky se stále nedostavují. Není čas změnit trénink? Podle následujících varovných signálů poznáte, že jste cvičení pojali špatně.

Cvičení vás nudí.

Je normální, že někdy se vám do cvičení chce víc a jindy se musíte přemlouvat. Pokud se ale přemáháte každý den a kdykoli na cvičení jen pomyslíte, jste předem otrávení, je něco špatně. Nuda je právě nejčastějším důvodem, proč lidé na cvičení rezignují a vzdají trénink předčasně. Zkuste se zamyslet nad tím, jak vypadají vaše tréninky a zda nesetrváváte příliš dlouho u stále stejné sestavy cviků. Střídejte různé sporty, zkoušejte nové pohybové aktivity a experimentujte. Jestliže máte mít naději, že zvládnete cvičit a sportovat dlouhodobě, nemůžete se soustřeďovat pouze na jeden druh pohybu. Jakmile se začnete nudit, jste jen krok od toho, abyste se přestali hýbat úplně.

Nevidíte žádné výsledky.

Jestliže cvičíte stále stejným způsobem a stále stejnou sestavu cviků, jejich efekt bude výrazně menší, než když budete podobu svého tréninku průběžně měnit. Vaše tělo si na stále stejné cvičení zvykne a postupem času přestanete vidět výsledky. Samozřejmě, že vám stále stejné cvičení neuškodí, ale jestliže chcete vytvarovat postavu, budete ke svému cíli stále velmi daleko. Jestliže vám tedy připadá, že se týdny a týdny snažíte, ale vytoužené výsledky se nejenže nedostavují, ale vaše postava stále nehýbe z místa, je nejvyšší čas opustit dosavadní způsob cvičení a vyzkoušet něco jiného, nového a účinnějšího.

Jste stále unavení.

Cítíte se neustále unavení a rozbolavělí? Důvodem může být přetrénování. Vaše tělo potřebuje čas na odpočinek a zotavení s pokud mu ho nedopřejete, nejenže se vaše postava nebude měnit tak, jak byste si představovali, ale navíc si můžete poškodit zdraví. Svaly potřebují nejen trénink ale i odpočinek k regeneraci a růstu. Rozvrh cvičení byste si měli sestavit tak, aby vás sportování nabíjelo novou energií a nikoli vyčerpávalo a ničilo. Jestliže bojujete s chronickým nedostatkem energie, zkuste trochu zvolnit a vybrat si méně náročné cvičení.

Nejste vůbec unaveni.

Nic neřeší ani opačný extrém, kdy jste si trénink sestavili ze cvičení, které zvládáte levou zadní a prakticky se ani nestačíte zadýchat. Pokud má mít vaše sportovní snaha nějaký výsledek, je nutné, abyste dosáhli určité tepové frekvence (pro spalování) nebo počtu opakování cviku (při budování svalové hmoty). Rozhodně není nutné, abyste po každém tréninku lezli po čtyřech, ale jestliže dlouhodobě necítíte po cvičení žádné svaly, je čas vybrat si náročnější trénink.!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články