Staňte se závislí na cvičení: 7 tipů, jak na to
Nemůžete se donutit zvednout zadek z pohovky a jít si konečně zacvičit? Máme pro vás sedm tipů, které z vás udělají závisláky na cvičení ? a hlavně vám to vydrží.
1. Vstaňte dřív.
I když se vám nejprve nebude chtít, nařiďte si budíka o dvacet minut dříve a naučte se cvičit ráno. Podle výzkumu provedeného na University of North Texas ti lidé, kteří cvičí ráno, mají mnohem větší pravděpodobnost, že u tréninku vydrží i do budoucna - oproti lidem, kteří sportují v pozdějších částech dne. Navíc tak minimalizujete možnost, že se v průběhu dne stane něco, co vám cvičené překazí nebo znemožní.
2. Dejte tomu šest týdnů.
Podle osobních trenérů potřebujete v průměru šest týdnů na to, aby vaše tělo i psychika začaly určité chování vnímat jako zvyk a nemuseli jste se k němu nutit (nebo alespoň méně než zpočátku). Navíc na sobě po takové době začnete vidět první znatelné změny, což vaši motivaci ještě víc zvýší.
3. Najděte si to pravé.
Jestli nenávidíte spinning a chodíte na něj jen kvůli tomu, že ho máte nejblíž domu, je silně nepravděpodobné, že v něm budete dlouhodobě pokračovat. Najděte si sport, nebo cvičení, které vás bude skutečně bavit.
4. Najměte si trenéra.
Pokud patříte mezi cvičící nováčky, nebudete se cítit v posilovně dobře, bude trvat dlouho, než uvidíte výsledky a nejspíš vás to ani nebude bavit, takže pravděpodobnost, že u cvičení do budoucna vydržíte bude mnohem menší. Investujte peníze a najměte si trenéra, který vám nejen pomůže dosáhnout lepších výsledků, ale bude také "dohlížet" na to, abyste to nevzdali předčasně.
5. Udělejte si to pohodlnější.
Spousta lidí si koupí permanentku do posilovny, ale pak zjistí, že jen představa toho, jak do ní jedou autem, převlékají se a pak se ještě před jízdou domů musí důkladně osprchovat, je pro ně tak otravná, že to časem vzdají. Nemáte posilovnu v blízkosti domova? Kupte si kvalitní boty a choďte běhat, nebo na dlouhé rychlé procházky. Nebaví vás cvičení na skupinových lekcích? Dejte si závazek, že každý měsíc ujedete minimálně sto kilometrů na kole. Hledejte řešení, které pro vás bude pohodlné a nebude vás zbytečně otravovat.
6. Skupinová záležitost.
Dejte dohromady partu lidí, s nimiž budete chodit hrát volejbal, fotbal, florbal, nebo cokoli jiného. Když budete vědět, že na vás "závisí" další lidé, bude mnohem menší pravděpodobnost, že se nedostavíte a vzdáte to.
7. Nepřehánějte to.
Jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak si cvičení znechutit, je příliš velká zátěž na začátku. Pokud se jako nováček hned zpočátku odrovnáte, několik dní si budete léčit bolavé svaly (pokud se nezraníte ještě víc) a pravděpodobnost, že se ke cvičení vrátíte, je minimální. Zvyšujte svou zátěž postupně a nepřehánějte to.
Související články
- Hodiny cvičení? Stačí vám pár minut
- Proč musíte cvičit svaly pánevního dna
- Strečink před cvičením vás před zraněním nezachrání
- Zumba: Cvičení, které ovládlo svět
- Jak se přinutit ke cvičení
- Oční cvičení: Může vám skutečně zlepšit zrak?
- Cvičení pro lepší držení těla
- Velký přehled cvičení na různé části těla
- Přetrénování: Když cvičení vašemu tělu ubližuje
- Donuťte se ke cvičení: Tipy, které fungují
- Cvičte podle svého tělesného typu
- Nejčastější výmluvy, proč lidé necvičí
- 5 nejefektivnějších cvičení pro dokonalé tělo
- Kdy se vám nejvíc vyplatí cvičit?
- 7 způsobů, jak zabránit přejídání po cvičení
- Cvičení, se kterými jen ztrácíte čas
- Signály, že byste měli změnit cvičení
- Staňte se závislí na cvičení: 7 tipů, jak na to
- Co cvičit ráno, přes den a co večer
- 7 důvodů proč je chůze nejlepší cvičení na světě
- Jak si zpříjemnit cvičení, aby vás bavilo
- 10 jednoduchých triků, jak se přinutit k cvičení