Menu
Úvod  › 

Tajemství lidí, kteří nejsou nikdy nemocní

Zatímco vy jdete z jedné virózy do druhé, oni proplouvají chřipkovými epidemiemi bez výraznější újmy. Jak je možné, že někteří lidé prakticky vůbec nestůňou, i když ostatní se potí v postelích? Známe jejich tajemství!

Určitě někoho takového máte ve svém okolí. Je to váš kamarád, kolega, nebo soused. Vypadají jako superhrdinové, kterých se žádná onemocnění nemohou dotknout a dokáží odolat i všem podzimním virózám a chřipkovým epidemiím, které "složí" polovinu populace.

Komplexní trénink

Pokud nechcete být nemocní, je podle odborníků potřeba, abyste se věnovali komplexnímu tréninku těla. Nestačí, když si půjdete dvakrát za týden zaběhat, nebo zavítáte do posilovny. Lékaři tvrdí, že je potřeba kombinovat různé druhy pohybu (kardio, posilování a protahování), aby pohyb měl na vaše zdraví patřičný efekt a ochránil vás před nemocemi.

Věnujte pozornost ústům

Nejspíš by vás to ani nenapadlo, ale pokud si dvakrát denně vypláchnete ústa antiseptickou ústní vodou, napomáháte tak nejen zdraví své ústní dutiny, ale i celkovému zdraví. Už dlouho se ví, že nedostatečná dentální hygiena a zánět dásní, který se často projevuje krvácením, souvisí s mnohem závažnějšími onemocněními, jako je například diabetes, nebo infarkt. Zvykněte si po každém čištění zubů vypláchnout si ústa antiseptickou ústní vodou a budete lépe čelit všem zdravotním výzvám.

Jedno jablko denně

Pokud si zvyknete dát si jedno jablko denně, ušetříte za léky i doktora. V jablkách je totiž obsažen přírodní antioxidant, quercetin, který posiluje imunitní systém (mimochodem tento antioxidant se nachází i v brokolici, nebo například v zeleném čaji). Studie, provedená na Appalachian State University, dokázala, že pouze pět procent lidí, kteří denně zkonzumovali 1 000 miligramů quercetinu, vykazovali jen pětiprocentní nemocnost. Oproti tomu lidé, kteří místo quercetinu dostávali placebo, vykazovali pětačtyřicetiprocentní nemocnost.

Zapomeňte na stres

Přestaňte se stresovat tím, abyste náhodou neonemocněli a co by se stalo, kdybyste museli zůstat v posteli. Odborníci dokázali, že strach, obavy a očekávaní nemoci snižuje aktivitu imunitního systému. Stres a obavy totiž produkují kortizol, stresový hormon, který snižuje tělesnou imunitu.

Meditujte

Napadlo vás někdy, jak je možné, že instruktoři jógy nejsou nikdy nemocní, netrápí je rýma, ani další typické projevy podzimních viróz? Odborníci tvrdí, že je tomu tak díky meditaci. Právě meditace dokáže zklidnit nervový systém a zlepší fungování imunitního systému. Klidnější mysl s sebou totiž nese i klidnější tělo. Navíc meditace zlepší váš spánek, v němž opět posílí i vás imunitní systém.

Pozitivní přístup

Výzkumy dokázaly, že lidé, kteří mají pozitivní přístup k životu - popisují sami sebe jako šťastné, spokojené, vyrovnané a klidné - jsou mnohem méně nemocní a existuje menší pravděpodobnost, že se nakazí chřipkou, nebo virózou.

Myjte si ruce

Pravidlo, které vám donekonečna opakovala vaše matka, je v období chřipkových viróz k nezaplacení. Vzhledem k tomu, že velkou část těchto onemocnění si na sebe přenesete sami, když sáhnete na kontaminovaný předmět a následně se dotknete obličeje, čím častěji si budete mýt ruce mýdlem, tím menší bude pravděpodobnost nákazy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 nejhorších jídel, která si dáváte každý den
Víte, kolik denně nachodíte?
10 nenápadných signálů, že vás ničí stres
12 příznaků, že máte možná HIV
Skřivani jsou šťastnější než sovy
7 způsobů, jak předejít Alzheimerovi