Menu
Úvod  ›   › 

Jak počít kluka?

Jasně, že chcete, aby mezi vašimi potomky byl alespoň jeden kluk. Potřebujete pokračovatele rodu, chcete někoho učit čůrat a musíte mít pro koho nakupovat vláčky a autodráhu.

I když nikdo na světě ještě nevynalezl stoprocentní metodu jak ovlivnit pohlaví nenarozeného dítěte, která by byla aplikovatelná v domácích podmínkách, nemusíte zoufat. Statisíce párů přísahají na účinnost babských rad. Nebudou vás nic stát a ať už skutečně zabírají nebo ne, vyzkoušet je stejně můžete.

Spočtěte si to

Naštěstí už nežijeme v osmnáctém století, kdy byla ve Francii velmi populární teorie, že mužské spermie sídlí v pravém a ženské v levém varleti. Šlechticům, kteří prahli po mužském potomku, se doporučovalo, aby si nechali levé varle uříznout a zabránili tak nerození nechtěné ženské dědičky.

Současné teorie týkající se ovlivnění pohlaví nenarozeného dítěte pracují spíš s proměnlivou teplotou v ženské vagíně v průběhu menstruačního cyklu a s její kyselostí. Podle této teorie se chlapci rodí častěji při početí přímo v ovulačním termínu (ta přichází zhruba v půlce jejího menstruačního cyklu). Předpokládá se totiž, že spermie s chromozomem Y, ze kterých se později narodí chlapec se pohybují rychleji a nežijí tak dlouho jako spermie s chromozomem X, takže dřív doputují k vajíčku a oplodní ho.

Jestliže si vaše partnerka zapisuje svou bazální teplotu a zanáší si jí do grafu (zeptejte se jí na to, dělá to překvapivě mnoho žen), vyplatí se vám příslušný papírek důkladně prostudovat. Jestliže totiž chcete kluka, měl byste se ji pokusit oplodnit čtyři až šest dní předtím, než se bazální teplota zvedne (každý měsíc je to plus mínus stejný den).

Dominance a banány

I když vás to možná překvapí, poměrně velkou oblibu si ve světě mezi rodiči získala poněkud zvláštní hypotéza Roberta Traverse a Dana Willarda, podle které dominantní matky v dobré kondici rodí častěji kluky než holčičky. Dominantní ženy mají totiž údajně vyšší hladinu testosteronu v krvi a tak biologicky zvýhodňují spermie nesoucí chromozom Y.

Pokud vám předcházejí teorie připadala uhozená, výzkum američanky Marianne E. Bernsteinové vás naprosto uzemní. Tato dáma publikovala celou řadu studií na téma vliv otcova povolání na pohlaví potomka. Tvrdí, že muži vykonávající typicky mužské povolání (voják, právník, manažer, řidič apod.) mají vyšší hladinu testosteronu v krvi a plodí tak častěji potomky mužského pohlaví.

Své povolání zřejmě kvůli narození mužského potomka nebudete měnit, ale můžete zkusit přesvědčit svou partnerku, aby se začala jinak stravovat. Podle výzkumu realizovaného na univerzitě v Oxfordu a uveřejněného v Royal Society Journal Biological Science se také více chlapců rodí ženám, které mají vysokokalorický jídelníček. Navíc prý vysoký obsah glukózy a mastných kyselin v krvi matky zvýhodňuje spermie nesoucí chromozom Y. Stejně tak je pro ně údajně skvělé, pokud se vaše partnerka zásobí v dostatečné míře sodíkem a draslíkem (vysoký obsah ho mají například banány).

Chlapecký mix

Protože je prostředí vagíny méně kyselé u děložního čípku, je údajně pro zplození chlapce nejúčinnější sexuální poloha, při které je žena nahoře. Penetrace je tak hlubší a k cíli doputují dřív mužské spermie. Stejnou službu vám prokáže i poloha, kdy do ní pronikáte zezadu.

Těžko říct, jestli se vám podaří přesvědčit, ale pravděpodobnost porození syna stoupá, pokud si čtvrt hodiny před sexem vypláchne vagínu vodou.

Z neznámých důvodů se traduje, že chlapce spíše porodí žena, která spí napravo od svého partnera (téhle metodě už věřili staří Řekové). Ze stejného důvodu je prý výhodnější milovat se v liché dny měsíce a dopřávat si sex v noci.

K porození chlapce prý přispívá i vyšší věk matky, nebo pokud žena v průběhu sexu (rozumí se toho, kdy dojde k početí) prožije orgasmus. Do podobného okruhu "zaručených" metod spadá i doporučení, aby oba partneři před sexem vypili minimálně jeden šálek kávy, který jim zaručí narození chlapce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Těhotenství