Voda po holení: Co ano a co ne
Voda po holení či parfém vám může zajistit pozitivní pozornost, nebo vás na dlouho vyřadit ze hry. Umíte je vybírat a používat? Víte, co musíte udělat a na co ani nepomyslet?
Možná vám nákup a použití vody po holení či parfému připadá jako ta nejjednodušší věc na světě. Jenže špatný výběr, nevhodná aplikace a další chyby mohou udělat z kosmetického přípravku, za který jste zaplatili spoustu peněz, jen bezcennou lahvičku. Víte, čím se při výběru vody po holení a při jejím použití řídit a jakých nesmyslných chyb se vyvarovat?
ROZHODNĚ
Vyzkoušejte ji, než ji koupíte
Je jen jeden jediný způsob, jak zjistit, jak voda po holení skutečně voní, bez toho, aniž byste její vůni měli zkreslenou tiskařskou černí (v případě, že vás zaujme na stránce magazínu, kde se zjeví po přetření) nebo odérem papíru kartiček v parfumerii. Je zkrátka potřeba, abyste ji otestovali na své vlastní pokožce. Jenom tak zjistíte, zda směs, kterou vytvoří kombinace kolínské s vaší osobní chemií vám bude vonět. Ideálně jděte kolínskou vyzkoušet o den dřív, než ji skutečně chcete koupit. Za jeden den by se totiž měla projevit případná alergická reakce.
Sledujte svůj jídelníček
Chemické látky na povrchu vaší pokožky jsou zásadním faktorem, který ovlivňuje to, zda vaše voda po holení bude vonět či nikoli. Problém je v tom, že tato vaše osobní chemie není neměnná. Jedna návštěva fast foodu, několik vypitých piv, nebo kořeněné tučné jídlo způsobí, že svou kolínskou ucítíte silněji, ale rozhodně vám to nebude příjemné. Pokud tedy chcete zapůsobit na rande nebo na obchodní schůzce raději kombinujte svou vodu po holení s neutrálními pokrmy.
Opakujte aplikaci, pokud máte suchou kůži
I když vám to může připadat zženštilé, v případě vaší kolínské se vám skutečně vyplatí vědět, jaký typ pokožky vlastníte. Mastná pokožka totiž udrží její vůni déle a nevyžaduje tak časté aplikace. Na druhou stranu suchá kůže se chová přesně naopak - funguje jako jakási houba pohlcující i vůni, proto je potřeba aplikaci častěji opakovat.
Aplikujte po horké sprše
Kolínskou, stejně jako například parfém, byste měli aplikovat zásadně po horké koupeli nebo sprše. Horká voda a pára otevřou vaše póry, pokožka tak bude moci kosmetický přípravek lépe absorbovat a vy budete vonět celý den.
NIKDY
Nepolévejte se
Těžko říct, jak je možné, že v jednadvacátém století stále ještě přežívá zvyk, tolik drahý ruským turistům, a totiž zlít se kolínskou od hlavy až k patě, aby se za vámi těžký odér táhl jako doprovod na kilometry daleko. Šetřete množstvím a vaše okolí to ocení.
Nepoužívejte parfémovaná mýdla
Možná máte pocit, že sprchovým gelem s líbivým přívlastkem "arktický vánek" "ledové osvěžení" nebo podobným výronem kreativity nemůžete nic pokazit. Problém je v tom, že když se parfemovaný sprchový gel smíchá s vaším parfémem či vodou po holení, výsledkem bude podivná kombinace, která se nebude líbit ani vám ani nikomu v okolí.
Šetříte si ji
Zdědili jste po svém otci či dědečkovi tendence šetřit si dobré věci, aby vám déle vydrželi. To je zajisté chvályhodné, nicméně kolínské i parfémy mají určenou dobu, během které by měly být spotřebovány, pokud nechcete, aby se z nich stal odpuzovací prostředek. Naprostá většina výrobců doporučuje jejich spotřebování do třech let. Poté přírodní oleje ztrácí intenzitu a začínají se kazit.
Jak vybrat správný parfém?
Parfémy ničí kvalitu spermatu
Test: Jste posedlí bacily a hygienou?